.

Svet podujatí

.

7. kolo série IBU Cup v biatlone v Osrblí

Národné Biatlonové Centrum v Osrblí hostilo 13.-14.2.2016 siedme kolo v sérii IBU Cup 2016. Napriek nepriazni počasia, sa organizátorom podarilo udržať trať vhodnú aj pre pretek. O medaily sa tak mohli pobiť pretekári a pretekárky z 29 krajín. V sobotu sa medzi mužmi tešil z víťazstva ruský biatlonista Matvej Jelisejev. K víťazstvu mu pomohla čistá streľba a 20 km trať vyhral s veľkým náskokom 1:27,8min. Na štart sa postavilo 95 mužov. Popoludní pokračoval progam vytrvalostným pretekom žien na 15km. Najrýchlejšia zo 75 žien bola pretekárka z Francúzska Marine Boillet. V nedeľu preteky znovu odštartovali muži a to šprintom a nasledovali v tej istej disciplíne ženy. Medzi mužmi bol najrýchlejší Eduard Latypov z Ruska a ženskú kategóriu vyhrala nórska biatlonistka Tiril Eckhoff aj napriek dvom trestným kolám.
Žial pravdepodobne kvôli počasiu bolo v hľadisku či okolo trate málo divákov. Tí však dokázali vytvoriť pre pretekárov výbornú kulisu.

Výsledky sobota:
Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Matvej Jelisejev (Rus.) 48:41,5 min (0), 2. Krasimir Anev (Bul.) +1:27,8 (1), 3. Matthias Bischl (Nem.) +2:09,4 (2)

Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Marine Bollietová (Fr.) 42:28,5 min (0), 2. Anastasia Zagorujková (Rus.) +47,6 s (1), 3. Julia Schwaigerová (Rak.) +2:14,7 min (1)

Výsledky nedela:
Šprint mužov na 10 km: 1. Eduard Latypov (Rus.) 23:44,4 min (0), 2. Jaroslav Soukup (ČR) +0,3 s (0), 3. Ruslan Tkalenko (Ukr.) +26,3 (0)

Šprint žien na 7,5 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 21:13,1 min (2), 2. Fanny Horn Birkelandová (Nór.) +3,7 s (1), 3. Nadine Horchlerová (Nem.) +22,5 (0)

Text a foto: Michal Turčan / ActiveLand.sk