.

Svet podujatí

.

Lakrosový turnaj v Trnave

Dňa 22. apríla 2017 sa v Trnave na ihrisku Lokomotívy Trnava odohralo 2. kolo Slovenskej lakrosovej ligy, SLL 2017. Kolo organizovala domáca Trnava Sabers. Na programe boli tri zápasy ako býva zvykom pri každom kole SLL.
Na prvý zápas o 10:00 nastúpila domáca Trnava Sabers proti súperovi Skalica Chiefs. Obe mužstvá nastúpili v kvalitných zostavách. Zápas mal z objektívne hľadiska veľmi dobré parametre hry či už na jednej alebo druhej strane. Hneď od začiatku sa hralo pomerne vo vysokom tempe. Aj keď na začiatku mali domáci viac z hry už od začiatku ťahali za kratší koniec a počas celého priebehu zápasu prehrávali. Počas prvých troch štvrtín nebol rozdiel v skóre taký markantný a vôbec sa nedal považovať za nezmazateľný. V poslednej štvrtine domáci viac otvorili hru čo prinieslo príležitosti aj pre Chiefs, ktorí to využili a navýšili svoje skóre. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa skóre zastavilo na 2:6 v neprospech domácej Trnavy Sabers. Za Trnavu skórovali v zápase #5 Radovan Urban a #19 Igor Zatko.
V druhom zápase sa predstavili tímy Zvolen Punishers a Tricksters Bratislava. Zápas sa začal o 11:30 a priniesol pomerne jednoznačnejší priebeh. Už od začiatku sa bratislavský tím ujal jednoznačného vedenia a Punishers sa k útokom a vážnejším ohrozeniam súperovej brány dostávali len sporadicky. Zvolenu sa počas štyroch štvrtín podarilo skórovať iba jediný krát, naproti tomu bratislavský Tricksters dostali loptu za chrbát súperovho brankára dohromady 21krát. Po konci štvrtej štvrtiny sa tak skóre zastavilo na číslach 21:1 v prospech Tricksters.
V treťom a poslednom zápase druhého kola SLL 2017 proti sebe nastúpili tímy druhého z bratislavských tímov Bats Devínska nová Ves a tím Budapesť BLAX. Tento zápas znovu priniesol vyrovnaný priebeh stretnutia. Počas prvých dvoch štvrtín si síce Bats vypracovali na súpera náskok, no BLAX ho počas ďalších dvoch štvrtín dokázali zmazať. Pár minút pred koncom zápasu bolo skóre vyrovnané, no hráči Budapešti sa dopustili viacerých nedovolených zákrokov čo viedlo k tomu že sa Bats DNV dostali do vedenia o 3 góly ktoré do konca zápasu už udržali a tak zvíťazili nad Budapešť BLAX.

Text: Marek Kubovič  (Trnava Sabers Lacrosse )