.
.

Svet podujatí

.

25. Jarná cena kobýl


Štvrtým dostihom v sezóne na Petržalskom Závodisku už tradične v mesiaci máj patril 25. Veľkej jarnej ceny, 25. Jarnej ceny kobýl. Aj v tento dostihový deň sa predstavili kobylky v špičkovej kondícii.

V prvom zahajovacom dostihu Hendikep Royal Stara, ktorý mal štart o 14.hodine sa predstavilo 7 koní. 1.miesto si odniesla APPALOSA z Irska s dž. Línek Jaroslav.

Druhý dostih už bol o čosi viac nabitejší. Z jedenástich koni bol najrýchlejším LILFAST (IRE), ktorého horlivo viedol do ciela žk. Vyhnálek Daniel
O jedného koňa menej sa na štarte Memoriálu Karola Firbasa predstavilo desať trojročných koní. Belušovi OROBLANCOVI s Nemecka v sedle dž. Línek Jaroslavov sa podarilo doviesť koníka ako prvého do cieľa. V polovici dostihového dňa sa o Veľkú májovú cenu popasovala desať 4.ročných a starších koní. Írsky koník  INTISARI s dž. Šmida Zdenko preťal ako prvý pomyselnú cieľovú pásku. Piaty dostih 25. Jarná míľa patrilo víťazstvo  hnedákovi LAGAROVI so susedných Čiech. V sedle sa hrdo usmieval Srnec Martin.

V šiestom a siedmom dostihu šlo o veľa, boli to dva hlavné dostihy dňa.25. Jarná cena kobýl spoločnosti LESY Slovenskej republiky a 25. Veľká jarná cena spoločnosti LESY Slovenskej republiky.
Džokej Srnec Martin a dž. Šara Róbert docválali na koníkoch ASTORKA (IRE) a     GEORGE BOOLE (IRE) ako prví.

Záverečným dostihom bol určený 3.ročným a starším koňom -Hendikep Yuccy. Prvý v cieli BUMBLEBEE-Francúzsko s dž. Laube Martin.

Foto a text : Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights