.
.

Svet podujatí

.

37. ročník zimného behu v Trnave


37. ročník zimného behu zdravia tradične konanom na športov areáli AŠK Slávie Trnava privítal nespočet bežcov, ktorí sa medzi sviatkami rozhodli zhodiť pár kíl a dobre si zabehať.
Počasie bolo priam neuveriteľné na toto ročné obdobie. Slnko hrialo bežcom na chrbát a o to lepšie sa im utekalo. Malou zmenou oproti minulému ročníku bola aj skrátená 3,9 km trať ktorá sa bežala o 11 hodine. Taktiež táto trať viedla po asfaltovej časti s ktorého prechádzala na trávnatú časť futbalového ihriska a malou kľučkou okolo ihriska sa vracala nazad na asfaltovú časť bežeckého okruhu.
Na tejto skrátenej trati dominoval Kristián Uher s Bratislava marathon TEAM s časom 13:45,0 s 5 sekundovým omeškaním ho dobehol Lukáš Dóka a tretí pribehol domáci bežec Tomáš Remiš.
Medzi ženami sa najlepšie darilo odchovankyne atletického klubu AŠK Slávia Trnava Martine Kanderovej, ktorá pribehla s veľkým náskokom pred Zuzanou Lužákovou. Trojicu uzavrela Laura Flendrovská. Skrátenú trasu absolvovalo celkom 25. žien a 66. mužov.
Na druhú dlhšiu trať ktorá sa štartovala o pól 12 sa postavilo na štart viac bežcov, spolu ich bolo 109. Tí sa vydali na 10 km. trasu, ktorá už bola miestami rozblatená, ale aj napriek tomu sa s ňou bravúrne popasovali. Počas ôsmich kôl  sa strhával na trati boj piatich bežcov.Nechýbal medzi nimi aj známi bežec Michal Puškár, ktorý sa usiloval dostať do popredia. Nakoniec sa mu to aj podarilo a s časom 36 minút a 8 sekúnd pribehol ako prvý do cieľa. Vzápätí bol v cieli Matúš Kompas a tretie miesto obhájil Tomáš Podpera. Ženské dobehy vyzerali nasledovne, ako prvá pribehla Renáta Šikulová ,ktorá bola naozaj šikovná a udržala si obrovský náskok pred druhou Dagmar Vargovou, ktorá mala taktiež dobrý náskok pred súperkou Michaelou Peškovou, ktorá bola ako tretia v cieli.

Jednou ešte takou malou zmenou bola aj absencia výsledkovej tabuli v cieli na ktorej by si mohli bežci pozrieť koľko kôl im ešte chýba do cieľa. Tento nedostatok sa snažil pohotovo riešiť komentátor Jaroslav Lieskovský, ktorý hlásil jednotlivým bežcom prípadne aj celým bežeckým skupinkám zostávajúce kolá.

Na záver podujatia sa spomedzi účastníkov sa losovala tombola za účasti mladých organizátorov pod vedením Ondreja Puškára, ktorý prevzali povestnú štafetu za už staršiu generáciu organizačného štábu skladajúceho sa s vtedajších členov Trnavského Hlasu.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights