.
.

Svet podujatí

.

69.ročník Národného behu Devín Bratislava – fotoreport 2. časť


Už tradične počas tohto aprílového víkendu sa konal pod Hradom Devín sviatok všetkých bežcov. Po 69 krát privítalo toto miesto tisíce ľudí, ktorí si prišli zabehať s Devínu do Bratislavy. Nebolo ich málo, bolo ich rekordných 6904 prihlásených. No na štart sa ich postavilo menej a to rovných 5835 bežcov a bežkýň.
Vlastný wellness u vás doma? :) NovýNábytok.skPočasie nebolo lákavé, ale aj napriek tomu sa dobre bežalo, vietor dul našťastie do chrbta, tak mnohým aj pomohol popasovať sa s 11 625 m trasou popri Dunaji. Taktiež na štart malého Devínu sa postavilo dosť detičiek, až 548, ktoré sa popasovali s kratšou trasou a to 2 600 m. Štart malého Devínu bol pod Lafranconi mostom. Štart národného behu Devín bol o desiatej hodine, v tom istom čase bol odštartovaný aj malý Devín. Pár minút po dobehu malého Devínu sa rútil do cieľa pretekár z Kene MWANGI Joel Maina bežiaci za Benedek team. Jeho zabehnutý čas bol 0:34:11, o 5 sekúnd prekonal svoj vlaňajší čas.
30 sekúnd po ňom sa dorútil do cieľa Maďarský pretekár Gregor Lászlo taktiež s Benedek teamu. No a tretie miesto sa ušlo nášmu domácemu bežcovi Jablokovovi Alexandrovi z Beháme.sk, jeho výsledný čas bol 0:37:1z
Zo žien sa stala najrýchlejšou Kásser Zita s Maďarska reprezentujúca Benedek Team s časom 0:40:24. Po nej so stratou 34 sekúnd pribehla Durcová Zuzana zo Spartak Myjava a na bronzovom mieste skončila Pokorná Katarína zo Slávia STU Bratislava s časom 0:42:48.
Budúci ročník bude už okrúhly, dúfam že veľa priaznivcov behu si naň nájde čas a cestu.
Do skorého videnia 😀

VÝSLEDKY
Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights