.
.

Svet podujatí

.

Atletické majstrovstvá SR na 10 km sa premiérovo pobežia vo vidieckom prostredí


Cestný šampionát SAZ bude 8. marca súčasťou 30. ročníka Majcichovskej desiatky, elektronicky sa už možno registrovať

Rovinatý uličný okruh s oficiálnym certifikátom a každý rok vzorové zorganizovanie medzinárodných pretekov posunuli Majcichovskú desiatku medzi vrcholné podujatia vidieckej bežeckej pyramídy v rámci Slovenska. Potvrdzuje to aj aktuálna elektronická registrácia na 30. ročník. Jubileum dostane priestor v nedeľu 8. marca.

Organizačný štáb v Majcichove (okres Trnava) pracuje naplno už niekoľko týždňov. Vedie ho starosta obce Tibor Marek. Záštitu nad jubilejnou M-10 opäť prevzal prvý československý kozmonaut Vladimír Remek, počas stredoškolských rokov behajúci za Slavoj Čáslav. O jeho putovný pohár budú vytrvalci zápoliť deviaty raz. Na cennú trofej si vlani siahol nateraz najlepší slovenský bežec na dlhé trate Tibor Sahajda (BMSC Bratislava, 30:24 min), medzi ženami triumfovala Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra, 36:12). Do hlavného pelotónu majcichovských pretekov sa pred rokom zaradilo rekordných 424 desiatkarov.

Cez druhú marcovú nedeľu so štartom na pravé poludnie zažije dedina s vyše dvoma tisíckami obyvateľov dvojnásobný sviatok. V Majcichove sa totiž premiérovo pobeží atletický šampionát SR jednotlivcov a družstiev na 10 km. SAZ poveril ich technickou realizáciou trnavský AK Slávia. V majcichovskom súperení o majstrovské medaily sa predstavia muži, ženy, juniori a juniorky. Všetky podstatné informácie nájdu záujemcovia v rozpise pretekov na internetových stránkach.

Jaroslav LIESKOVSKÝ, spoluzakladateľ M-10


Ulice Majcichova sa každoročne v predjarí zapĺňajú bežeckým ruchom. Rýchla, rovinatá desiatka s minimom zákrut má certifikát Slovenského atletického zväzu.
Lanskému pelotónu M-10 kraľoval najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda (št. č. 357).
Foto: Marián Bartoš

Dekorovanie troch najrýchlejších žien minuloročnej Majcichovskej desiatky kozmonautom Vladimírom Remekom (vľavo) a starostom obce Tiborom Marekom. Foto: Lenka Frolkovič Zvolenská

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights