.
.

Svet podujatí

.

Autoslide 2016 – fotogaléria 2. časť


Krátko po novom roku dňa 10.1.2016 sa na okraji dedinky Oslany v okrese Prievidza uskutočnil Autoslide 2016 na nemenej známej Beckert Aréne. Organizátor a zároveň majiteľ Ján Beckert milo prekvapil pretekárov, ale aj divákov a to tak, že si pre nich prichystal skrátenú len pár stovák dlhú plochodrážnu dráhu. Stálo ho to dni plné driny a potu, ale výsledok stál za to. Beckert aréna sa rázom zmenila na známu dráhu v Žarnovici, len trošku v menšom prevedený.
Aj počasie prekvapilo,aj keď v tom horšom. Namiesto očakávanej treskúcej zimy a poletujúcich vločiek na pretekárov a divákov čakalo
typické jesenné počasie. Hmla a dážď, ktorý premenil dráhu na jedno veľké bahnište na ktorom sa pretekári trápili, ale napokon sa popasovali a podávali celkom pekné výsledky a situácie, ktoré si zaslúžili pozornosť takzvaných odťahovkárov, ktorý svojimi offroudovými mašinami museli zakročiť pri ťahaný z rozblateného terénu.
Inak aj napriek takémuto sychravému počasiu sa zišlo pomerne veľké publikum, ktoré fandilo päťdesiatke pretekárov z Českej a Slovenskej republiky, ktorí boli rozdelení v 6 kategóriách a to v Divízii H1(predný nahon do 1,6 )   –   1.miesto:Malec Dominik-honda civic
Divízii H2(predný náhon nad 1,6 )  –   1.miesto:Korytár Stanislav-vw polo
Divízii H3(pohánané obe nápravy )  –   1.miesto:Dlesk Marcel-toyota corolla
Divízii H4(junior do 18 rokov )    –   1.miesto:Turanský Andrej-alfa romeo 145
Divízii H5(GranDy buggy)           –   1.miesto:Bednárik Erik-granDy buggy
Divízii H8(seriove auta )          –   1.miesto:Rizman Robert-seat ibiza

Výsledková listina a info o podujatí:http://www.wrcecko.sk

Bonbónikom na podujatí a prekvapením dňa bol krst prvej univerzálnej šesťstupňovej sekvenčnej prevodovky dielom Janka Beckerta.
Jej vývoj trval približne 3 roky. Krstnými otcami boli Alexander Štefuca a jeho rádiový kolega Palko Michalka, ktorí nekrstili olejom, ale šampanským.

Návštevníci podujatia odchádzali v podvečerných hodinách plní motoristických zážitkov a trochu aj zablatení, ale to patrí k auto-moto športu.

Foto a text:Marián Bartoš.

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights