.
.

Svet podujatí

.

Beh cez orešanské vinice


Už po 4. krát sa v malokarpatskej obci Dolné Orešany konal beh, ktorý zaviedol bežcov do neďalekých rozľahlých viníc a orešanských kopcov. Tento beh nadväzuje na tradičný polmaratón, ktorý sa v obci dlhé roky behával, avšak musel byť prerušený. Beh, ktorý sa behal tentokrát, bol charakteristikou trošku odlišný a to tým že sa jednal o krosový beh.
Bežci takto dostali riadne do tela, keď sa museli popasovať s kamenistým terénom Malých Karpát. Beh bol preto rozdelený na dve trasy.
Prvá trasa merala 4 km a bola mierne náročnejšia, ktorú zvládli aj menej zdatnejší bežci a tak si zaslúžila názov hobby trasa. Bežci sa tak zrekreovali behom po viniciach.
Druhou náročnejšou trasou bol 13 km beh po lesoch a viniciach, kde sa bežci riadne zapotili.
Do toho im ešte k tomu napomáhalo aj slnko, ktoré vykuklo v poobedňajších hodinách spoza čiernych mrakov. Mnohým by isto padlo vhod pár osviežujúcich kvapiek dažďa. Z viac ako 80 bežcov tento beh absolvovali úspešne a tak sa do cieľa dostali s úsmevmi na tvári.

Info a výsledky: http://beh.sk/pretek/oresanskymi-vinohradmi-4/

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights