.
.

Svet podujatí

.

Beh Nádeje Sereď 2016


Počas poslednej prázdninovej soboty privítalo mesto Sereď 424 veľkých i malých dobrosrdečných ľudí, ktorí prišli podporiť svojim behom choré detičky, ktoré behať nemôžu.
Pomohli takto vyzbierať nádherný výťažok vo výške 5656€ pre Martinku z Mankoviec, Lukáška zo Spišskej Belej, Damiánkovi z Košíc, Matejovi z Trnavy a taktiež Samkovi z Trnavy.
Medzi prvých sa postavili na štart o 14:30 hod deti do 6 rokov, ktoré bežali 100 metrov, ktoré sa neobišli bez karambolu. Po nich nasledovala kategória detí od 7-10 rokov, ktoré už bežali dlhšiu trasu a to 250 m. Záverečnými bežcami boli deti od 11-16, ktoré už odbehli rovnú polovicu kilometra. Chvíľu po dobehu posledného bežca nasledovalo vyhlasovanie víťazov v areáli pod Bistrom Raketa.

Po hodinovej pauze, počas ktorej prebiehala registrácia bežcov na Hobby beh sa už pripravovali pretekári na 5,5 km beh cez cykloturistické cestičky Seredského lesíka a slnečnej hrádze. Štart bol naplánovaný na 15:30 hod. Po výstrele štartovej pištole sa rozbehli bežci v rýchlejšom i pomalšom tempe, ale každý za rovnakým cieľom a to pomáhať bežať za tých, ktorí bežať nemôžu. Za tým istým cieľom taktiež bežali aj bežci v hlavnom behu, ktorí vyštartovali o 17:30 hod. Medzi týmito behmi bola taktiež hodinová pauza počas ktorej sa udeľovali ceny a v neďalekom Workout parku predviedli svoje schopnosti chalani a babi z calisthenix clubu, ako vedia cvičiť bez náradí len s vlastnou váhou.

Celé popoludnie vládlo okolie dobrou náladou a veľkou dobrosrdečnosťou.

Viac info o tomto podujatí nájdete TU: http://behnadeje.pomocnicek.sk

Foto a text:Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.