.
.

Svet podujatí

.

Big Air v meste pokorí európske hranice


Kremnica neprestáva skákať. Na 11. ročníku podujatia Big Air v meste sa tentokrát premiérovo predvedú jazdci nielen z Európy.

Už tento víkend 9. a 10. februára bude patriť historické námestie v Kremnici snowboardistom a freeskierom nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Poľska, Maďarska, Litvy, Slovinska, Fínska a Kanady.

Na Štefánikovom námestí pomaly finišujú práce na niekoľkometrovom skoku. A keďže kremnická skupina FRST Crew preniesla súťaž v skokoch z lyžiarskych stredísk priamo do centra mesta, tento rok museli prírode dopomôcť.

„Okrem zasnežovania námestia sme sneh museli dovážať z neďalekého lyžiarskeho strediska. Za dva dni sme na Štefánikovo námestie navozili asi 800 kubíkov snehu, čo je viac ako 40 tatroviek,“ vysvetlil Róbert Mutňanský z OZ FRST Crew.

11. ročník zábavno-súťažnej šou sa začne tentokrát už v piatok, a to tréningmi a voľným jazdením. Návštevníci a fanúšikovia, ktorí neodmysliteľne patria k tomuto podujatiu by si podvečer nemali nechať ujsť ani Corona Jibbing Contest.

„Tento ročník sme pre návštevníkov pripravili aj bohatý hudobný program. Na námestí, kde je vstup zdarma, vystúpi v piatok skupina Trolejboys a v sobotu zahrajú Gleb, Lavagance a Polemic,“ upresnil Ondrej Horváth.

V piatok sa na zahrievacej párty v Kine Akropola predstaví kapela Vidiek, DJ Mooshak a zábavu si užijú aj všetci odvážlivci, ktorí sa zapoja do obľúbeného POME Kvízu.

Hlavný program už tradične odštartuje v sobotu. Jazdci zabojujú dokopy o 4500 eur. Tento rok bude Big Air v meste zaradený aj do oficiálnej série pretekov kategórie FIS Race. V Kremnici tiež budú môcť jazdci nazbierať body potrebné pre účasť na Európskych pohároch vo freeskiingu a snowboardingu.

Do súťaže sa aj naďalej môžu zaregistrovať snowboardisti a freeskieri, ktorí neplánujú zbierať body do rebríčkov, ale chcú súťažiť a zabaviť divákov. Registrácia je otvorená do piatka do 19:00.

Bez divákov by atmosféra tohto podujatia bola neúplná a aj jazdci sa už tešia na poriadne burácajúce publikum, a to nielen počas večerného finále. Pre návštevníkov je v piatok a sobotu pripravený sprievodný program, tombola a aj aktivity pre najmenších.

Už tradične sa po sobotňajšom finále presunie zábava do Kina Akropola, kde vystúpia legendárne Trosky, Zverina a DJ Akvamen a Shimo. Lístky na piatkovú Jägermeister Warm-up Party a sobotňajšiu Jägermeister After Party budú k dispozícii na námestí a v Kine Akropola.

Už piatykrát si návštevníci budú môcť priamo na námestí kúpiť aj charitatívny punč pre radosť detí a podporiť tak dobrú myšlienku.

„Aj tento rok bude čistý výnos zbierky použitý na zabezpečenie výučby lyžovania vybraných detí zaradených do komunitného programu rozvoja lyžovania,“ vysvetlil Marek Smatana z lyžiarskej a snowboardovej školy SNOWSPORTS, ktorá je pôvodcom tejto myšlienky.

Práve Kremnica sa stala prvým mestom na Slovensku, kde sa takýto typ projektu podarilo v spolupráci s partnermi, medzi ktorých patrí mesto Kremnica a lyžiarske strediská Skalka Arena a Krahule, rozbehnúť.

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights