.
.

Svet podujatí

.

Cyklistickú časovku v malom Ríme vyhral Pápež


Cyklistika v Trnave má bohatú históriu, veď prvý spolok stúpencov obľúbeného športu na dvoch kolesách vznikol r. 1893. Súčasnú štafetu nesie v tomto starobylom meste aj agilné občianske združenie Cyklisti.
Pod vedením dvojice Adam Peciar – Tomáš Cepka sa schuti pustilo do organizovania 21. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy, súťaže pre výkonnostných i rekreačných ctiteľov úzkych galusiek. Otváracie kolo TCL-ky v podaní nových technických realizátorov sa vydarilo. Išlo o časovku jednotlivcov na 9, 9 km. V stredu 25. marca sa postavilo na štart, napriek vetristému počasiu, 54 aktérov. Časovkársku konfrontáciu na okraji malého Ríma najlepšie zvládol Vrbovčan Daniel Pápež. Keďže tento masový seriál sa vyhodnocuje aj s aplikovaním vekových koeficientov, v redukovaných tabuľkách si z úvodného kola odniesol do rebríčka najviac bodov, šesťdesiat, veterinárny lekár Ivan Pašek.
„Kvôli nárastu pracovných povinností mi na cyklistický tréning už nezostáva toľko priestoru, ako tomu bolo v nedávnej minulosti. Účasť v úvodnej časovke našej súťažnej sezóny som si však nenechal ujsť. Trnavská cyklistická liga je naozaj pozoruhodný projekt. Tento seriál podujatí pre každého záujemcu – bez rozdielu veku a výkonnosti pretekára či kvality bicykla – ma oslovuje už dlhšiu dobu,“ prezradil Pašek. Mimochodom, vo svojej vitríne má po dve zlaté medaily z MS na historických bicykloch (ČR 2001, Kanada 2006) aj z MS v cestnej cyklistike medikov (Taliansko 2011).
Záštitu nad TCL 2015 prevzal primátor mesta Trnavy, 32-ročný Peter Bročka. Tiež je známy ako aktívny vyznávač masovej telovýchovy. V zime ho Trnavčania mohli stretnúť pod strechou mestského zimného štadióna na verejnom korčuľovaní, obľube sa uňho teší džoging i rekreačná cyklistika. Sto dní svojho pôsobenia v primátorskej funkcii oslávil originálne, odjazdením takmer desaťkilometrového okruhu 1. kola dlhodobej súťaže. Prvý muž trnavskej radnice teda opäť raz potvrdil svoj kladný vzťah k pohybovým aktivitám zdravia.
Tohtoročnú TCL-ku tvorí osemnásť podujatí. Program potrvá do stredy 2. septembra. Najviac častí, päť, čaká na pelotón v apríli. Absolútne prvenstvo z vlaňajška obhajuje Piešťanec Milan Tupý.
Najrýchlejší v časovke (9, 9 km): 1. Daniel Pápež (Vrbové, 13:03 min), 2. Ivan Pašek (13:16), 3. Tomáš Nagy (obaja PROefekt Bratislava, 13:18 min).
Redukované poradie po aplikovaní vekových koeficientov: 1. Pašek (ročník narodenia 1969) 60 bodov, 2. Tupý (r. nar. 1953) 59 bodov, 3. Pápež (r. nar. 1976) 58 bodov.
Text: Jaroslav Lieskovský
Foto: Natália Svátková

Diskusia

komentárov