.
.

Svet podujatí

.

Dračí kros v Bratislave


Opäť po roku sa do malokarpatských lesov pod Horáreň vrátil Dračí kros, ktorý aj počas nepriaznivého jesenného počasia prilákal bežcov so šíreho okolia. Zišlo sa tu viac ako 300 bežcov. Malých detských pretekárov i dospelých, rovnako tak aj štvornohých.
Štvornohých spomínam preto, lebo prvou kategóriou behu bol Beh so psom na 15km. a Dogtrekking na 15km.
Na štarte to bolo hneď poznať, brechot dvoch tuctov psíkov z každej strany naznačoval očakávaný pretek. Bežci a ich štvornohý miláčikovia odštartovali a hneď po nich sa na štart pripravovali najmenší účastníci zaradení v piatich kategóriách. Malí dráčikovia od 0-4 rokov, Veľkí dráčikovia od 4-6 rokov, Dračia prípravka deti 7 až 9 rokov, Mladší draci 9 – 12 ročné deti a na záver detských kategórii Starší draci 13 až 15 roční žiaci a žiačky.

Po dobehu „Drakobijcov“ a malej pauze sa už netrpezlivo na štart pripravovali bežci na hlavnú kategóriu behu na 15 a 5 km.
Štart bol úspešný a tak sa viac ako 250 bežcov vydalo na neúprosný beh malokarpatskými lesmi.

Počas behu sa v priestore štartu a okolí konali rôzne sprievodné aktivity.
Z lesa sa vynoril aj drak „Malokarpatský červený ostnáč“ ktorý sa vyskytoval v oblasti Malých Karpát, presnejšie v okolí Dračieho hrádku pri Borinke. Sprevádzaný bol profesorom drakológie Baltazárom Plameňom z Rumunskej štátnej univerzity v Bukurešti.

Pre vyhladnutých účastníkov bolo pripravené chutné občerstvenie z grilu, na ktorom sa opekali špekáčiky, slaninka a iné chutné grilované dobroty. O pitný režim sa zase postaral sponzor Mitická a Erdinger s ponukou nealkoholického kvasnicového piva. Taktiež pre maškrtné jazýčky si pripravil Atrios Holandské vafličky a kávičku pripravenú od Coffee Brothers. V jeho stánku sa nachádzal fotokútik so zábavnými rekvizitami pre malých aj veľkých a taktiež nezabudli aj na deti, pre ne mali pripravený detský kútik s omalovánkami.

Foto a text : Marián Bartoš

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights