.
.

Svet podujatí

.

Druhé narodeniny Trnavského bežeckého klubu Bernohy


Počas chladnej ale slnečnej decembrovej nedele sa v Kamennom mlyne oslavovali druhé narodeniny Trnavského bežeckého klubu Bernohy. Oslavovalo sa samozrejme behom.
Bežci sa schádzali už pred deviatou hodinou v prostredí trnavských rybníkov na registrácii.
Zaregistrovalo sa o podstatnejšie menej bežcov ako minulý ročník, ale aj napriek tomu sa na štart postavilo 35 bežcov, z toho 10 žien, ktoré sú ozdobou behov.
Štartovalo sa o desiatej hodine na povel predsedu Juraja Šintála, ktorý sa taktiež postaral o celkovo hladký priebeh bežeckého podujatia. Samozrejme s pomocou jeho dobrých kamarátov a členov teamu bernohy.
Trať ostala nezmenená, čiže bežali sa dve 3,5 km. kolá. Okolo záhradkárskej oblasti smerom k železničnému depu potom popri železnici smerom ku Kamennému mlynu. Trať bola mierne klzká, ale hravo si s ňou bežci poradili a do cieľa dobiehali v trochu pomalšom tempe. S dobrým tempom 4 minúty na kilometer pribehol odchovanec Ak AŠK Slávie Trnava Matúš Kostický s časom 28 minút a 32 sekúnd po ňom nasledoval Marek Szekely so stratou 16 sekúnd a ako tretí pribehol Martin Lištjak s časom 28 min. 50 sec.

Spomedzi žien sa v prvom kole najviac darilo Katke Sorádovej, ktorá si držala odstup od súperiek. Pred finišom ju ale vzápätí dobehli a následne predbehli súperky Lucia Richtáriková a Kristína Jurná.

Na bedni skončili v tomto poradí: na prvom mieste Lucia Richtáriková s náskokom len 3 sekundy pred druhou Kristínou Jurnou a na treťom mieste sa umiestnila Katarína Sorádová

Víťazi a víťazky si na záver podujatia spravili spoločnú fotografiu a s radosti s víťazstva sa rozišli spokojný domov.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights