.
.

Svet podujatí

.

ERDINGER ALKOHOLFREI SLOVAKMAN TRIATLON 2020 226 PIEŠŤANSKÝCH KILOMETROV ZDOLANÝCH


Erdinger Alkoholfrei Slovakman Triathlon pozná absolútnych víťazov, ale aj víťazov Majstrovstiev SR a Majstrovstiev ČR v dlhom triatlone pre rok 2020. Horúca sobota s tridsiatkou na teplomeroch pripravila pretekárom v Piešťanoch skutočne náročné podmienky, podobné tým na Ironman Havaj. Niektoré výkony však neovplyvnilo ani tropické počasie. Na piešťanskej trati padli v sobotu hneď tri rekordy a na pretekoch zároveň štartoval najvyšší počet účastníkov v histórii. K 237 železným mužom a ženám sa tento rok pridalo aj 46 štafetových tímov.


Absolútnym víťazom Erdinger Alkoholfrei Slovakman 2020 sa stal český triatlonista Tomáš Řenč. Ten sa postavil na štart v Piešťanoch po druhýkrát. Druhý raz sa mu podarilo aj zvíťaziť, zároveň sa stal majstrom ČR v dlhom triatlone a ešte k tomu prekonal vlastný traťový rekord na Slovakmanovi z roku 2018: „Dúfal som, že sa to zopakuje po dvoch rokoch, podarilo sa to a ja som veľmi rád!“ Ďalším rekordom sa môže pýšiť aj čerstvá česká majsterka v dlhom triatlone Simona Křivánková. Tej sa zase podarilo prekonať ženský traťový rekord z roku 2017, ktorý držala Helena Kotopulu, o celých 20 minút.


Titul majstra Slovenska v dlhom triatlone získal Michal Holub, ktorý v celkovom poradí skončil tretí: „Keď človek ide do Piešťan, tak počíta s tým, že to bude teplé a veterné, na to sme všetci pripravení. Ale ľudia sem chodia, lebo to tu milujú, to je bez kompromisov. Slovakman je moja srdcovka, Piešťanom sa nevyrovná ani Havaj, kde som bol už dvakrát na majstrovstvách sveta.“ Slovenskou kráľovnou dlhého triatlonu pre rok 2020 sa stala Alena Stevens, v celkovom poradí skončila na druhom mieste.
Absolútni víťazi Erdinger Alkoholfrei Slovakman 2020

 1. Tomáš Řenč (CZE) 8:14:24 – Majster ČR v dlhom triatlone 2020
 2. Olivier Godart (LUX) 8:19:10
 3. Michal Holub (SVK) 8:37:02 – Majster SR v dlhom triatlone 2020
 4. Simona Křivánková (CZE) 9:09:10 – Majsterka ČR v dlhom triatlone 2020
 5. Alena Stevens (SVK) 9:29:14 – Majsterka SR v dlhom triatlone 2020
 6. Helena Kotopulu (CZE) 9:50:59
  Majstrovstvá Slovenskej republiky v dlhom triatlone z poverenia STÚ
  Majstrovstvá Českej republiky v dlhom triatlone pre rok 2020
  CZECHMANTOUR 2020
  Víťazná štafeta Erdinger Alkoholfrei Slovakman 2020
  Víťazom tejto tímovej kategórie sa stal tím KAŠA-MALTA-PODLAHA (v zložení Marek Pavuk, Daniel Klúčik, Matej Mydla, Marcel Matanin, Marek Lenčéš), ktorý piešťanskú železnú trať dokončil v čase 7:20:41 a týmto stanovil nový štafetový rekord. Slovenský olympionik Richard Varga bol súčasťou tímu Lorem Ipsum. Pod palcom mal plávanie a preteky v Piešťanoch si užil: „Konečne som mohol pretekať doma, na Slovakman som sa vrátil po pätnástich rokoch. Takto som začínal s triatlonom, že som išiel štafetu. Tento rok som bolo pozvaný do tímu, znova som išiel plávanie, podarilo sa mi aj zlepšiť čas a bola tu výborná atmosféra.“
  Piešťanská Lodenica bola dejiskom Majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone, Majstrovstiev Českej republiky v dlhom triatlone a zároveň zastávkou Czechmantour 2020. Okrem triatlonistov preteky absolvovali aj plavci na Majstrovstvách SR v diaľkovom plávaní na 5 km.

  VÝSLEDKY A ĎALŠIE INFO NÁJDETE NA WEBE SLOVAKMAN.SK A SLOVENSKÝ TRIATLONOVÝ ŠAMPIONÁT MÔŽETE SLEDOVAŤ AJ NA FACEBOOKU A INSTAGRAME.

  VIAC O TRIATLONE A PRETEKOCH SLOVAKMAN
  Klasický dlhý triatlon, Slovakman, začal písať svoju históriu v roku 2003 v Nitre a po ôsmich rokoch sa presunul do novej lokality, ktorou sa stali Piešťany. Erdinger Alkoholfrei Slovakman funguje ako jediný dlhý triatlon na Slovensku vďaka organizačnému nasadeniu, zapáleniu pre šport a spolupráci klubov ŠK Delfín Nitra a SMTA Nitra, ktorí za podporu vďačia aj mestu Piešťany.
  Triatlon je jedinečnou a náročnou športovou disciplínou zloženou z plávania, cyklistiky a behu. Celková vzdialenosť, ktorú účastníci na dlhom triatlone prekonávajú, je neuveriteľných 226 km. Začína sa plávaním v dĺžke 3,8 km v Sĺňave, potom nasleduje 180 km na bicykloch medzi Piešťanmi a Červeníkom rozdelených do šiestich okruhov. Záverečná bežecká trať dlhá 42,2 km sa tiahne medzi Lodenicou a Mestským parkom, popri známej soche Barlolámača. Podobne ako v cyklistike, 7 km okruh účastníci absolvujú šesťkrát. Do cieľovej rovinky musia športovci dobehnúť za menej ako 17 hodín.
  Kontakt

foto: Tomáš Bukoven/Slovakman , Lukáš Bukoven/Slovakman

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights