.
.

Svet podujatí

.

ERDINGER SLOVAKMAN 2020 SÚBOJ ŽELEZNÝCH MUŽOV A ŽIEN V PIEŠŤANOCH AJ TENTO ROK


Najdlhší slovenský triatlon, Erdinger Slovakman, odštartuje svoj 18. ročník opäť v Piešťanoch. V sobotu 1. augusta 2020 čaká všetkých železných triatlétov pripravených pasovať sa s náročnou traťou celé hodiny poriadna výzva. Tohtoročné preteky budú ešte zaujímavejšie a nabitejšie, ako tie minuloročné. V jeden deň a na jednom mieste totiž prebehnú Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone, ale zároveň aj Majstrovstvá Českej republiky v dlhom triatlone a Czechmantour 2020.


226 KM ZA MENEJ AKO 17 HODÍN


Triatlon je jedinečnou a náročnou športovou disciplínou zloženou z plávania, cyklistiky a behu. Celková vzdialenosť, ktorú účastníci na dlhom triatlone prekonávajú, je neuveriteľných 226 km. Práve Erdinger Slovakman je jediným podujatím na Slovensku, na ktorom si triatlonisti extrémnu výzvu tento rok môžu vyskúšať. Začína sa plávaním v dĺžke 3,8 km v Sĺňave, potom nasleduje 180 km na bicykloch medzi Piešťanmi a Červeníkom rozdelených do šiestich okruhov. Záverečná bežecká trať dlhá 42,2 km sa tiahne medzi Lodenicou a mestským parkom popri známej soche Barlolámača. Podobne ako v cyklistike, 7 km okruh účastníci absolvujú šesťkrát. Do cieľovej rovinky musia športovci dobehnúť za menej ako 17 hodín. Držiteľom traťového rekordu z roku 2018 je český reprezentant Tomáš Řenč s časom 8:23:23, ktorý bude na štarte aj tento rok.

ERDINGER SLOVAKMAN OSLAVUJE 18. NARODENINY


V sobotu 2. augusta 2003 sa začala na Slovensku písať železná Slovakman história. História pretekov, ktoré tento rok v Piešťanoch oslávia svoju plnoletosť. Osemnásť rokov neuveriteľných výkonov, osobných aj traťových rekordov, nadšenia, bojovnosti a obrovského čara jedného z najnáročnejších vytrvalostných športov na svete. Erdinger Slovakman funguje ako jediný dlhý triatlon na Slovensku najmä vďaka organizačnému nasadeniu, zapáleniu pre šport a spolupráci dvoch klubov ŠK Delfín Nitra a SMTA Nitra, ktorí za podporu vďačia aj mestu Piešťany.

Z KALIFORNIE CEZ HAVAJ A NITRU AŽ DO PIEŠŤAN


Prvý moderný triatlon, síce s kratšími vzdialenosťami, bol zorganizovaný 25. septembra 1974 v americkom San Diegu. Už štyri roky na to však začal svoju históriu písať prestížny Ironman Hawaii. Ten novej disciplíne zabezpečil pozornosť celého sveta. Havaj sa stal mekkou triatlonu a Ironman na Big Island snom každého železného muža a ženy.
Aj Slovensko má silnú triatlonovú históriu. Prvý triatlon mimo USA sa uskutočnil práve na území bývalého Československa v júni 1980 v Přední Hluboké v Česku. Postupne nastal boom aj u nás, po prvých pretekoch v Hriňovej nasledoval Piešťanský železný muž a v súčasnosti sa už väčšie či menšie triatlonové podujatia vo všetkých dĺžkach organizujú naprieč celou krajinou.


Klasickým dlhým triatlonom, porovnateľným s tým havajským, je Slovakman. Ten svoj prvý ročník odštartoval v roku 2003 v Nitre a po ôsmich rokoch sa presunul do novej lokality, ktorou sa stali Piešťany. Toto známe kúpeľné mesto bude 1. augusta 2020 hostiť už 18. ročník týchto železných pretekov.

VIAC AKTUÁLNYCH INFORMÁCIÍ A REGISTRÁCIU NÁJDETE NA WEBE SLOVAKMAN.SK
A SLOVENSKÝ TRIATLONOVÝ ŠAMPIONÁT MÔŽETE SLEDOVAŤ AJ
NA FACEBOOKU A INSTAGRAME.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights