.
.

Svet podujatí

.

Farbám neujdeš v Bratislave 2016 – fotoreport


Už po druhý krát zaplavilo mesto Bratislavu farebná povodeň. Nepriniesla skazu, ako to pri povodniach býva, ale priniesla radosť na tvárach tisícom ľudí, ktorí sa zúčastnili druhého ročníka charitatívneho behu Farbám neujdeš. Ako už samotný názov napovedá tak farbám naozaj nikto neunikol.
Krátko pred štartom behu Hviezdoslavovo námestie pred Operou zaplavila spŕška farieb viac ako 3 500 bežcov a stovky divákov.
Farby vytvorili nádherne divadlo, ktoré by bola škoda nezvečniť. O zvečnenie sa postarala desiatka fotoreportérov, ktorí fotili z každého kúta námestia. Medzi nimi som bol aj ja. Hromadný výhod farieb za asistencie blogera Exppl0iteda a Filipa Šeba som zaznamenal z priľahlého hotela Radisson Blu Carlton Hotel.
Vrátim sa ešte na začiatok celého tohto farebného divadla. Na pódiu  krátko po štvrť na jedenásť vystúpila tanečná skupina Elldanse, bolo sa veru načo pozerať, pri fantastickej choreografie dievčat. Po vystúpení tanečnej skupiny sa na pódiu ukázali aj chalani s Fit-Up, ktorí sa postarali o výdatnú rozcvičku.
Po rozcvičke nasledovalo, už spomínané hromadné vyhadzovanie farieb. Len čo farby dopadli na zem sa už bežci pripravovali na štart behu, ktorý bol odštartovaný jedenástou hodinou. Štartovalo sa vo viacerých vlnách, aby sa každému ušla spŕška farieb na piatych stanoviskách.Spŕšku im dopriali ochotný dobrovolníci, ktorý ich veru nešetrili. Bežalo sa len kúsok cca 5 km, ale dalo to riadne mnohým zabrať a do cieľa pribiehali nielen farební, ale aj riadne unavení.
Počas behu, ale aj tak isto v cieli ich čakalo osvieženie od Budišu a skvelá muzika na pódiu o ktorú sa postaral Mafia Corner.
Pre tých ktorý zotrvali až do konca čakalo žrebovanie výhercov súťaží s partnermi behu (Seat, Bal Slovakia, DHL)
Takýto bol druhý ročník Farbám neujdeš-Bratislava.

Foto a text Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.