.
.

Svet podujatí

.

Fotoreport z FIA CEZ Rellycross 2015 na Slovakia Ringu


Uplynulý týždeň sa bolo na čo pozerať.Po piatkovom zatmení slnka prišli už tak očakávané preteky FIA Zóny Strednej Európy (FIA CEZ Rallycross) v Orechovom Potôni na Slovakia Ringu.

Šampionát prilákal niekoľko tisíc divákov a 132 pretekárskych vozidiel.V sobotu aj v nedeľu sme mohli vidieť neúprosné boje, piloti nemilosrdne poháňali svoje tátoše,nešetrili pneumatiky a ani špeciálnu pretekársku trať dlhú 1250 metrov, sčasti asfaltovú a ščasti šotolinovú.Pretekára z Maďarska L.Vigha nezastavil ani zničené pneumatiky, posledné kolá dojazdil už bez nich,len na diskoch . Maďarský jazdec s Toyotou zasa stratil dokonca aj poloos, tak mu bolo na ponáhlo,a ešte väčšia dráma sa odohralo na trati vo chvíli,keď jazdcovi z Rakúska, Tristanovi Ekkerovi, zachvátili jeho WV Polo plamene.Väčšina divákov mohla zažiť dramatické chvíle spolu s pilotmi,ktorí boli odhodlaní vyhrať a to bez ohľadu na svoje autá a spotrebu paliva.Vyhrať však môže vždy iba jeden, takže v každej z pretekárskych kategórií sa na najvyšší stupeň víťazov postavili len ten najlepší, alebo ten čo mal v danej chvíli najviac šťastia.

„Relykros je úžasný a divácky nesmierne zaujímavý šport,“ tieto slová si mohli potvrdiť včetci návštevníci a aj pretekári, ktorí odchádzali v sobotu a v nedeľu zo Slovakia Ringu v Orechovej Pôtoni.Iste boli medzi nimi aj takí, čo odchádzali smutní, že sa im nedarilo podľa ich predstáv. Ale keď nie dnes, tak určite nabudúce. Život a kolesá pretekárskych áut sa krútia ďalej!

Foto: Jozef Toth

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights