.
.

Svet podujatí

.

Fotoreport z HistoCup na Slovakiaringu


Veľkolepé podujatie historických automobilov, na ktorom odštartovali rozmanité značky vozidiel s rozličným rokom výroby a kubatúr, rozdelených do kategórií – Youngtimery a Oldtimery. Na to sa mohli tešiť diváci, ktorí navštívili Slovakia ring počas uplynulého víkendu.
Každý automobil zúčastňujúci sa Histo Cup-u mal minimálne 20 rokov, tak na okruh zavítal aj kúsok nostalgie a spomienka na dobu, kedy auto-moto šport bol kúskom umenia a kumštu pretekárov. Spomedzi mnohých pretekárov z Európskych krajín sa každý snaží rozvíjať historický motoršport  už od roku 1992, ktorý sa teší veľkej účasti. Veľká účasť avšak nebola zo strany divákov, tí sa prišli pozrieť len v menšom počte ako sa očakávalo.
Ale spomedzi divákov si každý našiel to svoje pravé orechové.

Pretekalo sa v kategóriách Classica Trophy, BMW 325 Challenge, Young Timer / MINI / TCO bis 3000, Historische TW K und STW – 2500
Young Timer / TCO über 3000, Formel Historic.

Foto a text:Marián Bartoš

 

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights