.
.

Svet podujatí

.

Veľký fotoreport z preteku Suchovská pätnástka 2016


František Hečko by o tomto behu napísal jeden veľký román. Taký napínavý bol 39.ročník behu nesúci názov Suchovská pätnástka, ktorý sa uskutočnil 27.2.2016.
Ako už samotný názov napovedá, bežalo sa v malebnej podkarpatskej obci Suchá nad Parnou.
V poludňajších hodinách si to škôlkari rozdali s neúprosnou asfaltovou trasou a krutou zimou, následne po nich si dali 270 metrové koliečko žiaci 1., 2., 3. ročníka, nasledovali žiačky 4., 5., 6. ročníka s dvomi okruhmi ( 540 m ),4., 5., 6. ročník chlapci 3 okruhy ( 810 m ) a v poslednej kategórii žiaci a žiačky 7., 8., 9. ročníka. V tejto kategórii bežal len jeden chlapec 4 okruhy s celkovou dĺžkou 1 080 m a jedno dievča,ktoré si strihlo 3 okruhy o dĺžke 810 m.

Po dobehu všetkých žiakov a žiačiek a krátkej odpočinkovej prestávke v miestnom kultúrnom dome sa odovzdávali sladké odmeny, diplomy za účasť, vecné ceny no a pre tých najlepších v daných kategóriach medaile, ktoré sa im blišťali na hrudi a hriali na srdci. Nejednému rodičovi vyhŕkla slza šťastia. Pred odmeňovaním využili túto krátku prestávku aj dve mladé slečny z Red Bull teamu, ktoré obdarovávali bežcov dávkou energie v podobe energetického nápoja.
To bol beh venovaný najmladším účastníkom. Pokračujeme ale v behu pre dospelákov, ten bol odštartovaný o 14 hodine Pani starostkou Ing.Danielou Balážovou PhD. Spomedzi 170 bežcov sa na štartovom poli objavili známe tváre ako napr.Michal Puškár, Zuzana Durcová, Lenka Porubská ,Marián Dávidík. Bežcov čakalo 6 kolečiek po miestnej komunikácii o celkovej dĺžke 15 300 m.Dosť veľa odbehnúť vo februárovom počasí,takúto štreku.

Beh mal 8 kategórii, medzi kategórie patrili hlavná –

Muži:absolútne poradie (označenie M)
40 – 49 rokov (označenie M40) 6 okruhov (15300 m),
50 – 59 rokov (označenie M50)
60 – 69 rokov (označenie M60)
od 70 rokov (označenie M70)

Ženy:hlavná – absolútne poradie (označenie Ž)
nad 40 rokov (označenie Ž40) 3 okruhy (7650 m)
od 70 rokov (označenie Ž70)

Beh bol náročný pre každého bežca ale viac menej ho každý zvládol bez ujmy na zdravý a o to aj ide,pri behu nedolámať sa ale zvíťaziť so zdravým duchom
a zdravým telom. V cieli na zohriatie pre každého čakal pohár horúceho čaju a dychová hudba od Suchovanky.
Po náročnom boji s kilometrami si mohli účastníci odpočinúť v kulturáku,kde sa aj neskoršie vyhodnocovali a odovzdávali ceny.
Výsledky si môžete pozrieť tu 270216_suchovska_15ka_vysledky.
Po odovzdaní medailí nasledovala napínavá tombola,viacerý si teda odniesli nielen zážitok s behu, ale aj vecné ceny.
Víťazom srdečne blahoželám a prinášam im fotoreport z tohto bežeckého podujatia, tak ako aj ostatným účastníkom.

Foto a text:Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights