.
.

Svet podujatí

.

iDry King of Drift Slovakia 2016


Počas uplynulého upršaného víkendu sa na Pezinskej Babe, konkrétne v kameňolome konalo prvé kolo driftérskej sútaže iDry King of Drift Slovakia 2016.
Podujatie sa nieslo v podaní dvoch dní tréningov a jedného dňa kvalifikácie a následného finále.
Tento fotoreport patrí práve tréningom, ktoré sa uskutočnili v druhý deň trojdňovej akcie a to v sobotu.
Zavčas upršaného rána vybehli ako prvý k driftérskym špeciálom technici, ktorý doladili autá k špičkovým výkonom. Počas toho, medzi 8. a 10. hodinou prebiehala registrácia jazdcov a technické preberanie. Po úspešnej registrácii všetkých jazdcov po deviatej hodiny prebehli prvé tréningy. S malým oneskorením od pôvodného časového harmonogramu. Počas tréningov to na trati vrelo, odohrávali sa tu súboje technika vs. počasie. Počasie malo nadvládu nad jazdcami, ktorým sa to šmýkalo viac ako malo a zopár nich skončilo mimo trať.
Takto sa podarilo skončit mimo trať aj  Nine Zagoždžon alias Lady Hoonigan, ktorej sa jej BMW E30 na mokrom asfalte utrhlo a skončilo na tráve.Nebola sama aj ostatný jazdci naštívily zeleň mimo trať. Azda najhoršie skončil stret dvoch jazdcov Gábora Kosczkáša, ktorý na svojom  BMW E46 M3 vybehol do štartu, kde práve vyštartovala Petra Karičková, ktorá sa ešte len zoznamovala s traťou. Na oboch autách si to odniesli motorové časti a časti riadenia. Samotným jazdcom sa okrem šoku z nečakaného nárazu nič vážnejšie nestalo.
Gáborovi a jeho tímu sa po pár hodinách auto podarilo opraviť a tak pokračoval v jazdách. Petra na tom bola horšie, tá sa už na tréningoch neukázala.
Tak isto malo smolu aj zopár jazdcov a to,  Marko Hucko, ktorý po drobnej kolízii poškodil riadenie, ale zruční chalani to hneď dali do poriadku a to v blízkosti trate.
Taktiež došlo ku kolízii, kde Marián Niks narazil zadnou časťou do pravého predného kolesa Warhanovi, pre ktorého to malo drastické následky a ostal na traťi s odtrhnutým kolesom. Nič iné mu neostalo, než zavolať posily a dostať auto z trate.

Také boli dramatické chvíle počas soboty. Boli avšak aj svetlé chvíle jazdcov, ktorí podávali skvelé výkony. V podvečer sa aj mraky roztrhali a vyšlo vytúžene slnko a počas slnečných chvíľ sa ukázal v plnej paráde aj Roman Kolesár, ktorý zahalil trať do kúdolu dymu na svojom BMW s neskutočným výkonom.

Pretekári si užívali slnkom zaliatej trati do posledných chvíľ, až do podvečerných hodín.

Foto a text: Marián Bartoš

 

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights