.
.

Svet podujatí

.

JEDEN DEŇ, STOVKY REKORDOV, MILIÓNY SPOMIENOK WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2017


Štvrtý ročník Wings for Life World Run sa do jeho histórie zapísal veľkými kapitálkami. O 13.00 hod. nášho času vybehlo na celom svete neuveriteľných 155 288 účastníkov, ktorí spolu odbehli 1 431 183 km. K týmto fascinujúcim číslam sa pridala ešte aj neuveriteľná suma 6 800 000 eur, ktorú sa podarilo vyzbierať vďaka registráciám a príspevkom. Tá teraz celá poputuje na tie najsľubnejšie výskumy miechy pod vedením rešpektovaných odborníkov na celom svete.

Slovenský Wings for Life World Run bol zatiaľ najväčším a najrekordnejším. Poďte sa prostredníctvom tých najlepších záberov preniesť o pár dní späť. Video zo štvrtého ročníka je o radosti, pomoci, úžasnej atmosfére, vyčerpaní a o epických výkonoch. Je o vás.

VÍŤAZSTVÁ PRE TÝCH, KTORÍ BEŽAŤ NEMÔŽU

Rekordy sa lámali nielen v Bratislave, ale na celom svete a tým najväčším a najúžasnejším je globálne víťazstvo Švéda Arona Andersona. Ten na bežnom neupravenom vozíku pokoril najväčšiu vzdialenosť v histórii podujatia. Stíhacie auto ho dobehlo až za 92. kilometrom, čím pokoril minuloročný rekord Giorgia Calcaterru, ktorý v Miláne odbehol 88,44 km. Marc Herremans, športový riaditeľ Wings for Life World Run, považuje jeho výkon za úžasný: „Na špeciálnom športovom vozíku je dosiahnutie takejto vzdialenosti normálne, ale on ju zdolal na svojom bežnom vozíku, ktorý predpisujú pravidlá podujatia. Na svete je veľmi veľa ľudí, ktorí majú ochrnutú aj vrchnú časť tela. Aron tak nepodporil len tých, ktorí nemôžu chodiť, ale aj tých, ktorí sa kvôli poranenej mieche nemôžu vôbec hýbať.“

Medzi globálnych víťazov sa spolu s Aronom Andersonom tento rok zaradili aj poľskí bežci Bartosz Olszewski s 88,24 kilometrami a Dominika Stelmach, ktorá dobehla tesne za 68. kilometer a stala sa tak víťazkou v ženskej kategórii. Dominika štartovala v Čile, kde spolu s ňou bežala aj slovenská víťazka minulého ročníka Wings for Life World Run, Petra Fašungová. Tá odbehla takmer 50 km, vďaka čomu to dotiahla na celkové 24. miesto v ženskej kategórii v silnej konkurencii z celého sveta. Gabriel Švajda, víťaz z roku 2016, štartoval skoro ráno na Floride a jeho rovných 50 km ho zaradilo v meste Sunrise na 3. miesto.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights