.
.

Svet podujatí

.

Letný Big Air v meste 2019 otvorí festivalovú sezónu


Počas druhého júnového víkendu sa v Kremnici odskáče II. ročník letnej edície súťaže Big Air v meste. Od piatka 7. do 9. júna znova ožije už niekoľko rokov zatvorené termálne kúpalisko Katarína, a to nielen freestyle adrenalínovou šou, ale aj hudobným festivalom.

9 kapiel 4 dídžejovia

Po plánovanej zimnej prestávke sa partia ľudí združená vo FRST Crew Kremnica, o. z. dala opäť do práce, aby svetlo sveta uzrelo aj pokračovanie letnej verzie. V júni návštevníci budú môcť zahájiť festivalové leto práve v Kremnici.

„Interpretov predstavíme postupne. Zatiaľ prezradíme toľko, že na hudobnom pódiu vo vypustenom strednom bazéne zahrá napríklad primátor hlavného mesta, ale aj kapela, ktorá tento rok oslávi 30 rokov,“ upresnil hlavný organizátor podujatia Ondrej Horváth.

Štyri kapely sa v Kremnici predstavia vôbec prvý raz. Počas piatkovej a sobotnej noci dokopy vystúpi deväť kapiel. Viac informácií o hudobnom programe a vstupenkách pribudne čoskoro na sociálnych sieťach a webovej stránke Big Air v meste – www.bavm.sk.

Sneh opäť vystrieda voda

Prvý ročník letnej akcie v Kremnici navštívili tisícky ľudí. Tí, čo si letný Big Air v meste nenechali ujsť vedia, že okrem športu a hudby sa je na čo tešiť. V nevyužívanom areáli kúpaliska aj tento rok organizátori pripravia bohatý sprievodný program a vodné atrakcie.

Letný Big Air v meste si prišli pred dvomi rokmi odskákať snowboardisti a freeskieri nielen zo Slovenska.

„Do súťaže sa v roku 2017 prihlásilo 30 jazdcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Fínska. Veríme, že tento rok bude ešte silnejší čo sa týka nielen účasti športovcov, ale aj návštevníkov a v neposlednom rade Kremničanov a ľudí z okolia,“ uviedol Ondrej Horváth.

Okrem pripravovanej letnej akcie organizátorov čaká aj veľká výzva na rok 2020. V poradí už 12. ročník zimného Big Airu v meste chcú zaradiť do série pretekov FIS Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní.

Čo je to Big Air v meste a kto je FRST Crew, o. z.

– občianske združenie FRST Crew spája mladých ľudí, prevažne Kremničanov, ktorí sa dobrovoľnícky spolupodieľajú na príprave zimnej a letnej akcie

– v zime zasnežujú historické Štefánikovo námestie, v lete napúšťajú 50-metrový plavecký bazén

– v lete sa jazdci rozbiehajú z dvanásť metrov vysokého nájazdu a skáču do bazéna, v zime skáču priamo na námestí v historickom centre Kremnice

– Big Air je pomenovanie disciplíny a samotného skoku, ktorý je špecifický pre snowboarding a freeskiing

Big Air v meste je športovo-zábavná netradičná šou, ktorá spája profesionálne športové preteky s hudobným festivalom, a to všetko prináša čo najbližšie k ľuďom priamo v meste.

Big Air v meste prvýkrát dobrovoľníci zorganizovali na námestí v roku 2006. V roku 2017 zorganizovali prvý raz aj jeho letnú verziu.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights