.
.

Svet podujatí

.

Liptov Ride 2017 – Treba zažiť!


Len 7 dní stačilo na naplnenie kapacity 60 tímov na druhý ročník štafetových pretekov Liptov Ride, ktoré sa uskutočnia začiatkom apríla na Liptove. Stále sa ale môžu hlásiť jednotlivci motivovaní obuť si tenisky i lyžiarky a sadnúť na bike i do kajaku v jeden deň. V prvom ročníku si na všetkých 5 športov – beh, skialpinizmus, freeride, MTB a kajak – trúfli dvaja jednotlivci. V druhom ročníku sú zatiaľ registrovaní siedmi. Jednotlivcov bude v priebehu pretekov sprevádzať pomocník, ktorý zabezpečí prevoz lyží, bicykla, ruksaku a ostatnej výbavy pretekára. Registrácia jednotlivcov sa uzavrie 31. marca.
Zaujímavé trasy v meste aj v prírode
Štafetové preteky Liptov Ride unikátne prepájajú v jeden deň letnú a zimnú športovú sezónu a zároveň mesto s prírodou. Začínajú hromadným štartom bežcov na areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, cez Ploštín, Demänovskú dolinu až k nástupnej stanici lanovky Lúčky-Vyhliadka v lyžiarskom stredisku Jasná, kde bežci po 14 kilometroch predajú štafetu skialpinistom. Tí vyšlapú 5-kilometrovú trasu pod Chopok a štafetu odovzdajú ďalej freeriderom, ktorí zjazdia jedným zo žľabov do Lukovej doliny, voľným terénom na zjazdovku Turistická až k predávke štafety na Lúčkach, kde budú čakať bikeri, ktorí štafetu odvezú z Jasnej cez Iľanovo a Závažnú Porubu späť do mesta a odovzdajú ju kajakárom na areáli vodného slalomu. Posledná etapa kajak-cross začína krátkym šprintom k tichej vode a pokračuje divokou vodou až do cieľa. Víťazi budú vyhlásení na areáli okolo 16.hodiny.
8.apríla sa nudiť nebudete
Príďte si užiť jedinečnú atmosféru a podporiť športových nadšencov v sobotu 8.4.2017 na Liptov. Je len málo miest, kde je možné prepojiť v jeden deň zimné a letné športy a prvý ročník nás presvedčil, že na Liptove sa to dá. Organizačný tím nadšene maká na prípravách a vylepšeniach druhého ročníka. Divákov čakajú zaujímavé sprievodné aktivity na areáli aj na Lúčkach – hod tulivakmi, testovanie balanceboardov, hry pre najmenších, gastrozóna, fotky od fototímu pod vedením Martina Žilku z Photo Martini, večer after party, na ktorej zahrajú Latrino Cubano a DJ Yanko Kral. 8.apríla sa nudiť určite nebudete. Príďte zažiť tento športový festival už o mesiac na Liptov.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights