.
.

Svet podujatí

.

Mikulášsky pretek v Oslanoch


Zimné obdobie prináša mnohým vodičom na cestách vrásky na tvári, ale nájdu sa aj taký, ktorých sa to netýka a zvlášť tých, ktorí sa za volantom narodili. Reč je o motoristoch pretekárov výkonných štvorkolesových strojov.
Títo sa zišli v predvianočnom období, len pár dní pred Mikulášom na Mikulášskom preteku. Mikulášsky pretek sa konal v obci Oslany ležiacej pri Partizánskom.
Pretek bol netradične organizovaný omladinou autokrossového športu Terkou Beckertovou, áno nemýlite sa. Dcérou Janka Beckerta, ktorý vybudoval nádherný okruh na ktorom si mohli pretekári zajazdiť. Terke tiež s organizáciou pomáhal aj jej mladý team zložený Milanom Beckertom a Simonom Hodalom, ktorí sa postarali o perfektne pripravenú trať.

Pretekári sa deň pred pretekom pripravovali na riadnu nádielku snehu, ktorý bol tak očakávaný. Ich očakávania sa ale nevyplnili a tak trať nebola pokrytá snehom, ale len námrazou, ktorá ich taktiež potešila.
Avšak radosť netrvala dlho a po pár kvalifikačných jazdách sa na trati objavilo blato, ktoré znepríjemňovalo mnohým pretekárom jazdu. Napriek blatu na čelnom skle a poprípade na prilbách pretekárov, ktorí jazdili len s ochranným sitom namiesto skla znižovalo viditeľnosť a tak nemohli jazdiť na maximum čo im autá dovolia.
Počas prvých kvalifikačných kolách sa ale jazdilo na plno a tak jazdci predviedli krkolomné skoky tesne pred cielom. V cieli v ľavotočivej zákrute šmyky, pri ktorých doslova išli dverami napred a na rovinkách kde doslova leteli.

Vrátim sa ešte na samý začiatok dňa. Pred pretekom o 9 hodine rannej sa zišli pred riadiacou vežou na vyzvanie komentátora a zároveň aj pretekára Alexandra Štefucu na rozpravu. Štefucu na komentátorskom kresle počas neprítomnosti striedal dlhoročný kamarád Martin Čánik. Hlavné slovo mala organizátorka tohto podujatia Terka Beckertová, ktorá zdvorazňovala bezpečnosť počas preteku a o tolerancii pretekárov aby sa medzi sebou chovali kamarátsky. O to aj celý pretek išlo o kamarádstvo medzi pretekármi, aj ked o rivalitu nebola núdza. Každý by chcel byť predsa na stupienkoch víťazov. A preto namiesto 3 prvých boli hodnotení 4 pretekári.

Malým bombónikom na záver pretekov bolo aj superfinále. Do superfinále postúpili jazdci, ktorí skončili na 5. miestie a vyššie. Na štarte počas superfinále sa objavili tak vedľa seba zmiešané kategórie automobilov s predným náhonom a náhonom všetkých štyroch kolies. Štvornáhonové tátoše bleskovo vyštartovali, ale ani predokolky sa nenechali zahanbiť a išli na plný plyn. Počas superfinále aj bola prvá takzvaná búda o ktorú sa postaral Kristián Šuhajda, ktorý dal na strechu svoje zelené Volkswagen Polo.

Superfinále ukončilo preteky a krátko po ňom nasledovalo odovzdávanie cien za bujarých pokrikov teamov pretekárov.

Spomedzi 36 jazdcov sa na bedni umiestnili títo pretekári:

DIVÍZIA H3 :
1.miesto Ján Šebo
2.miesto Marcel Dlesk
3.miesto Miroslav  Pospíchal

DIVÍZIA H8
1.miesto Mišanko Michal

DIVÍZIA  H7
1.miesto Viktorko Plózer

DIVÍZIA H1
1.miesto Dominik Malec
2.miesto Denis Balickí
3.miesto Patrik Blažo
4.miesto Martin Veróny

DIVÍZIA H2
1.miesto Slávko Korytár
2.miesto Adrián Žilík
3.miesto Martin Argán
4.miesto Lukáš Šuhajda

SUPERFINÁLE
1. Čech Jozef
2.Kmeť Miroslav

Pohár Sponzora preteku
1.miesto Dlesk Marcel

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights