.
.

Svet podujatí

.

Na dostihy v nedeľu zadarmo


Zavodisko Bratislava PetrzalkaOpäť ako každý rok sa Závodisko Bratislava zapája do projektu „Bratislava pre všetkých“ a vstup na dostihy bude v nedeľu 27. apríla pre všetkých zadarmo. Dostihové menu pozostáva zo siedmich zápolení na starohájskom ovále, stávkari budú mať opäť príležitosť „zahrať“ si aj nemecké dostihy, tento raz Gr. 3 Dr. Busch-Memorial z Krefeldu. Na svoje si prídu opäť malí aj veľkí, na ktorých okrem napínavých dostihov čaká aj pestrý sprievodný program v podaní ZUŠ Jána Albrechta, bohaté občerstvenie, vozenie na poníkoch a veľa ďalšieho.

Hlavné zápolenia tretej dostihovej nedele sú tradične venované trojročným kobylám a žrebcom smerujúcim do májových klasických testov. Vo Veľkej cene primátora Bratislavy – 28. Cene trojročných žrebcov (I. kat., 1700 m, 6400 €) sa stretne sedmička žrebcov, z ktorých štyria už v tejto sezóne majú štart v nohách a zvyšná trojica absolvuje tohtoročnú premiéru. Bratislavským tribúnam zatiaľ neznámy zverenec Radka Holčáka Cheeky Chappie (dž. Z. Vokálková) vlani v rodnom Írsku pri premiére len o krk podľahol „coolmorskému“ Red Rocks Point a s dosiahnutou formou by mal byť papierovým favoritom dostihov. Proti iste bude dvojica senickej školiteľky Zuzany Kubovičovej Lord Fantasy (T. Garner) a Osetin (dž. Z. Šmida). Z domácich zástupcov sa na dotované priečky tlačia aj Tallstep (dž. R. Šara), ktorý pred dvoma týždňami potrápil Overdosovho polobrata Opium Bulleta, a jeho stajňový kolega Kilword (M. Abík), suverénny premiant maiden zápolenia v rámci turfovej ouvertúry. Čiernym koňom dostihov môže byť z Nemecka importovaný „derby-prospekt“ Sworn Shot (dž. J. Línek), ktorý však pri poslednom štarte nepresvedčil. Svoju kožu lacno nepredá ani český reprezentant so slovenským majiteľským pozadím Kingston Jail (M. Rigo).

 

Medzi šiestimi kobylami v Cene spoločnosti OLO – 26. Cene trojročných kobýl (I. kat., 1700 m, 640 €) uvidíme okrem premiantky úvodného trialu Filealanglaise (dž. J. Havlík), slovenskej odchovankyne Brillien (T. Garner), dvoch Rosensturmových dcér zo známych matiek Diany Rosensturm (dž. J. Línek) a Pat´s de Volente (M. Rigo) a naposledy sklamavšej Muffin Princess (dž. R. Šara) aj ex-zverenkyňu Richarda Hannona, víťazku z anglického Lingfieldu Our Duchess (dž. Z. Šmida), teraz už v opatere Františka Holčáka.

 

 

Diskusia

komentárov