.
.

Svet podujatí

.

Najlepší Slováci a Česi na Prestigio City Triathlon 2014


V seriáli pretekov Európskeho pohára v triatlone bude mať Bratislava premiéru v rámci triatlonového sviatku Prestigio City Triathlon Bratislava 2014, ktoré sa v slovenskom hlavnom meste uskutoční v dňoch 17. – 18. mája 2014. Už dnes všetko nasvedčuje tomu, že európska triatlonová premiéra v slovenskej metropole bude veľkolepá – chystá sa k nám európska triatlonová špička. Bratislavským podujatím Prestigio City Triathlon 2014 – ETU European Cup totiž štartuje olympijská kvalifikácia pre účasť na Olympijských hrách 2016 v brazílskom Rio de Janeiro. A organizátori z Realiz Sport Team-u v rámci pretekov Európskeho pohára očakávajú účasť troch desiatok pretekárov z európskej špičky, ako aj viacerých účastníkov ostatných olympijských hier.

 

Jedným z nich by mal byť aj aktuálne najlepší slovenský triatlonista Richard Varga, ktorý sa od februára pripravuje na novú sezónu u protinožcov. „Richard je spoločne so svojimi sparingpartnermi približne v polovici osemtýždňového sústredenia na Novom Zélande. V čase bratislavského Európskeho pohára sa síce konajú aj preteky série Svetového pohára, ale tie sú v japonskej Yokohame. Keďže už dva týždne po Bratislave sa v Londýne uskutoční ďalšie kolo Svetového pohára, ktoré plánuje Richard absolvovať, je veľmi reálne, že ho uvidia slovenskí fanúšikovia na štarte bratislavského podujatia,“ povedal Michal Varga, brat a manažér najúspešnejšieho slovenského triatlonistu Richarda Vargu.

 

„Na štarte Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 bude taktiež česká jednotka olympijských tratí Honzo Čelustka, ako aj najlepšia slovenská triatlonistka roka 2013 a naša nádej pre Rio 2016 Ivana Kuriačková, ktorí taktiež absolvovali v zahraničí kvalitnú prípravu na novú sezónu,“ povedal ich tréner Marián Horinek, ktorý stojí na čele organizačného výboru bratislavského podujatia.

 

Na štartové mólo bratislavskej Kuchajdy by sa malo postaviť vyše 800 triatlonistov (vo všetkých kategóriách). „Registráciu pretekárov sme spustili on-line v druhej polovici februára – tri mesiace pred štartom pretekov a veľmi nás teší, že už po troch týždňoch evidujeme vyše deväťdesiat prihlásených pretekárov,“ povedala Jana Slobodová-Šeďová, event manažérka Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 a dodala: „Okrem domácich triatlonistov, už dnes evidujeme registrácie zo silných európskych triatlonových krajín ako Veľká Británia, Nemecko, Česko, ako aj z Belgicka, Rakúska, či Maďarska.“

zdroj: www.citytriathlon.sk

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights