.
.

Svet podujatí

.

PowerFest na SlovakiaRingu – fotoreport


Posledný májový víkend patril na Slovakia Ringu burácajúcim motorom a rýchlym kolám. Z každého motoru sa ozývalo mnoho koní, ktoré sa pýtali na okruh aby oslávili už tretí ročník Power Festu.
Na svoje si prišli fanúšikovia značky Subaru, ktorí sa zišli a spravili si oficiálny zraz týchto krásnych áut, ktoré si našli srdcia mnohých motoristov.
Počas zrazu sa konala súťaž krásy, meranie dB výfukov, tombola a voľné šprinty.
Okrem zrazu Subaru sa tu konal aj zraz upravených a vzácnych áut Car Fans Cup 2016, už druhý krát v tomto roku, avšak prvý krát na tomto mieste.
Nadšenci upravených áut  sa mohli kochať nad súbojmi o cenné trofeje v stylingovej súťaži v rámci úplne novej kategorizácie vozidiel. Nechýbalo moderované show&shine, fotenie s modelkami a ani obľúbený sexi car wash,kde sa baby postarali a vyleštili špeciál Nisan GTR.
Na okruhu pred hlavnou tribúnou a cieľovou rovinkou sa zas odohrávali trošku viac ostrejšie súboje šprintérskych áut, ktoré zápasili nielen s 201 metrov dlhou dráhou ale aj s drahocennými sekundami a stotinami.
Na štart šprintov sa postavilo aj zopár Dragstrov, ktoré sa postarali o nevídané divadlo a predviedli tak svoje nadupané kone pod kapotou.
O čosi ďalej na konci cieľovej rovinky v prvých zákrutách to priam revalo motormi doprevádzanými kvílením pneumatík.
Takto sa zas predvádzala driftírska špička driftérov s Čiech, Maďarska a Slovenska, ktorý sa tu zúčastnili 2.kolo King of Drift Slovakia + český aj maďarský majstrák.
Do posledných chvíľ sa rozhodovalo na traťi o víťazoch, tak ako aj na šprintoch a na driftoch. Víťazi sa našli a tak sa v neskorších podvečerných hodinách stavali na stupienky víťazov.

 

Text a foto: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights