.
.

Svet podujatí

.

Profesionálny ženský golf opäť na Slovensku


golf tale zensky golfovy turnaj(Tále, 14. apríla, 2014) – Najprestiznejsia zenska európska golfova tura Ladies European Tour (LET) zavita od 19.  do 22.  juna 2014 opat  na ihrisko Gray Bear  na Taľoch. Prve majstrovske golfove ihrisko na Slovensku sa tak turnajom Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect uz piatykrat zaradi do kalendara LET spolu s takymi prestiznymi  golfovymi  podujatiami  ako Evian Masters  vo Fracuzsku,  British Open, Australian Ladies Masters alebo Dubai Ladies Masters.

„Ladies European Tour  sa vo svete tesí  obrovskému záujmu.  Preto sme radi,  že máme možnost organizovat turnaj už piatykrát na Slovensku,“ povedal promotér turnaja Jozef Soták. Na ihrisku Gray Bear na Táloch sa od 19. do 22. júna v štyroch kolách v hre na rany predstaví  viac ako 100 profesionálnych hráčok z takmer  30 krajín celého sveta.  Turnaj  je dotovaný sumou 275 tisíc eur, čo je o 25 tisíc eur viac, ako vlani. Hráčky majú k tomu možnosť získať automobil za „Hole in One“.

 

V bohatom sprievodnom programe nebude chýbať ani  oblúbená exhibícia „Longest Drive Downhill“, kde sa profesionálne golfistky opätovne pokúsia prekonať slovenský rekord v absolútne  najdlhšom ženskom odpale  dole lyžiarskou  zjazdovkou  na  Táloch.  Najlepšia slovenská  Zuzana Kamasova golfovy turnaj zensky na taloch, Tale, Slovakiagolfistka  a  zatial  jediná  víťazka  turnaja  Ladies  European  Tour  zo  strednej  a východnej Európy – Zuzana Kamasová ohlásila koncom minulého roka koniec profesionálnej kariéry.  Svoj  štart  na „domovskom ihrisku“  na Táloch však zatial  nevylúčila. „Zatiaľ  sama neviem, v akej úlohe na Táľoch budem, keďže som na jeseň začala pracovat ako generálna sekretárka  Slovenskej  golfovej  asociácie,  takže  na  tréning  je  už  veľmi  málo  času. Každopádne, určite na Táľoch nebudem chýbat,“ povedala Zuzana Kamasová.

 

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights