.
.

Svet podujatí

.

Prvé preteky do vrchu odštartujú počas Veľkej noci!


Prvé kolo oficiálnych majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu pod názvom OMV MAXXMOTION HILL CLIMB RACE SLOVAKIA RING odštartuje počas víkendu Veľkej noci (3.-4.4.2021) na okruhu SLOVAKIA RING.

Pretrvávajúca nepriaznivá pandemická situácia a aktuálne nariadenia vlády SR pre organizovanie hromadných podujatí tak presúvajú organizáciu pretekov do vrchu z tradičných horských priechodov a lokalít do bezpečných podmienok uzavretého motoristického areálu podobne, ako tomu bolo na jeseň minulého roka.

Na podujatie je prihlásených skoro 50 účastníkov prevažne zo Slovenska a Čiech. Pre svoju tréningovú i súťažnú jazdu využijú „kopciari“ špeciálny variant pretekárskeho okruhu s celkovou dĺžkou 3200m. Celkovo absolvujú počas víkendu a v rámci dvojpretekov 6 skúšobných a 6 súťažných jázd.

Podutie sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení prijatých po konzultácii so SAMŠ a v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR pre organizovanie hromadných športových podujatí zahŕňajúcich okrem iného aj preukázanie sa negatívnym testom na Covid-19 všetkými účastníkmi pred samotnými pretekmi. Diváci prístup na tribúnu a do areálu nebudú mať.
V rámci podujatia odštartujú:

MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V PRETEKOCH AUTOMOBILOV DO VRCHU (MMSR PAV)
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V PRETEKOCH AUTOMOBILOV DO VRCHU (MSR PAV)
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V PRETEKOCH HISTORICKÝCH AUTOMOBILOV DO VRCHU (MSR PAV – HA)
SLOVENSKÝ KOPCOVÝ POHÁR (SKP)
SLOVENSKÁ TROFEJ PAV HISTORICKÝCH AUTOMOBILOV PRAVIDELNOSTI (ST PAV HP)


Viac informácii, prihlášky, základné ustanovenia a časový harmonogram nájdete na web stránke:
https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-hill-climb-race-slovakia-ring

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights