.
.

Svet podujatí

.

Relykros je späť na SLOVAKIA RINGU!


OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross 2023 – to je stredoeurópska špička vzrušujúcej relykrosovej disciplíny! Späť na špeciálnej trati SLOVAKIA RINGU.

Každoročné jesenné relykrosové divadlo, ktoré baví jazdcov aj divákov, zavíta späť na slovenskú pôdu už tento víkend (6.-8. októbra): OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross 2023 bude predovšetkým rozhodovať o najlepších jazdcoch v hodnotení Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ), ale aj v národných šampionátoch Slovenska, Česka a Poľska. Chýbať nebude aj špeciálna trieda Rallycross Cup a Česká trofej historických vozidiel.

Jazdcov čaká opäť známa trať o dĺžke 1400 metrov a tvorí ju 35% nespevnený a 65% spevnený povrch. Žolíkové kolo „Joker lap“ predĺži trať o ďalších 25 metrov.

Pretekári zabojujú o najcennejšie body bok po boku: majú len pár krátkych kôl, aby ukázali, kto je najlepší. Povinné absolvovanie jedného „Joker lap“ a odlišná adhézia vozovky znamenajú napínavé súboje, nepredvídateľné výsledky a mnoho odretých nárazníkov.

Vypísaných je množstvo tried pre rôzne typy áut – od najvýkonnejších SuperCars, cez STC-1600, STC-2000 a STC+2000 (podľa objemov motorov v cm3) a tiež vozidlá triedy N 1400 a N 1600.

Víkendový harmonogram: 

Piatok, 6.10.2023

Rallycross Cup

13:00 – 14:00 voľný tréning
14:00 – 17:30 rozjazdy

Sobota 7.10.2023

CEZ, SVK & POL & CZE kategórie

08:00 – 09:30 Voľný tréning
11:00 – 17:30 Rozjazdy

Rallycross Cup

09:30 – 11:00 Semifinálové a finálové jazdy
12:00 Slávnostné odovzdávanie cien

Nedeľa, 8.10.2023

CEZ, SVK & POL & CZE kategórie

08:00 – 16:00 Semifinálové a finálové jazdy
17:30 Slávnostné odovzdávanie cien

Vstupenky a ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkami FIA a FIM. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov, firmy a širokú verejnosť. 

SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál – jediný svojho druhu na Slovensku. Ponúka možnosti jazdiť na profesionálnom automotodróme, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si terénnu jazdu vo vynovenom off-road areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj Malkia Park – útočisko pre exotické zvieratá. K novým atrakciám patrí tiež Vojenské múzeum. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti – či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie. Poslednou akvizíciou v areáli je špičkové Slovenské motokárové centrum a jeho vonkajšia dráha dlhá 1170m. To ponúka bezkonkurenčný priestor pre aktívne jazdy na motokárach pre deti, dospelých ale aj majiteľov vlastných motokár. Centrum a dráha je ako jediná na Slovensku homologizovaná licenciou CIK-FIA.

GENERÁLNYM REKLAMNÝM PARTNEROM OKUHU JE OMV SLOVENSKO.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights