.
.

Svet podujatí

.

Reprezentácia sa predstaví na EUROPEAN OLYMPIC HOPES TROPHY


Relatívna novinka v reprezentačnom kalendári dievčat a chlapcov do 17 rokov – turnaj EUROPEAN OLYMPIC HOPES TROPHY začínal písať svoju históriu len vlani, no už dnes má svojich fanúšikov. Na ihrisku Panonia Golf & Country Clubu v Maďarsku sa na turnaji zúčastnia hráči a hráčky zo siedmych, najmä stredoeurópskych krajín, medzi ktorými nebude okrem Slovenska chýbať ani Rusko, Česko, Rakúsko, Poľsko, Srbsko a Slovinsko. V dievčenskej kategórii budú chýbať len Rusky.

Od 16. do 19. apríla sa tak v hre na jamky postavia proti sebe osobitne tímy chlapcov a dievčat. Tie nastúpia v zložení Klimentová L., Patzeltová, Klimentová E., Dzubáková, Mesárošová a Dobiašová, chlapcov bude reprezentovať šestica Puchmelter, Brezovský, Lužinský, Puttera, Kuba a Mach. Chlapci začínajú vo štvrtok proti Slovinsku. „Slovinsko dosahuje na medzinárodnom poli lepšie výsledky ako my, bude zaujímavé sledovať, na akej úrovni nastúpia v juniorskej kategórii. Verím, že sa nám podarí vyhrať,“ uviedol pred turnajom generálny manažér slovenskej golfovej reprezentácie Peter Wieger.

Dievčatá sa v úvode predstavia proti tímu Srbska a v tomto zápase by mali mať o niečo navrch. „Bude to najmä skúška mentálnej sily našich dievčat v úlohe favorita,“ povedal Peter Wieger. Reprezentanti majú za sebou dve tréningové kolá a podľa úvodných informácií z Maďarska ich čakajú náročné podmienky, najmä vďaka silnému vetru a chladu. Informácie a fotky z turnaja European Olympic Hopes Trophy nájdete aj v nasledujúcich dňoch na našom webe alebo na Facebookovej fanpage – https://www.facebook.com/skgagolf

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights