.
.

Svet podujatí

.

Steeplechase Run v Tatranskej Lomnici ovládli Sumerling a Šucová


Tatranská Lomnica, 9.11. 2014

Vysoké Tatry sa stali počas víkendovej soboty dejiskom 2. ročníka krosového bežeckého podujatia „Steeplechase Run“. Jazdecký areál v Tatranskej Lomnici privítal za príjemného a na toto obdobie až netypicky teplého počasia temer stovku bežeckých nadšencov zo Slovenska, Talianska a Poľska.

Muži súťažili na 7km dlhej trase s 24 jazdeckými prekážkami, ženy mali trať v dĺžke 4km, na ktorej museli zdolať 15 prekážok, medzi nimi napr. Lomnickú kladu, vodnú priekopu, kamenné záhradky, tatranskú kapuru či medvedí skok.

S náročnou traťou si najlepšie poradili Štefan Sumerling zo Spišskej Novej Vsi a Zuzana Šucová z Novej Lesnej, ktorí si okrem špeciálnych jazdeckých trofejí, tzv. kokárd odniesli aj víťazné sety pív s príznačným názvom “Pardubický TAXIS”. Celkovo organizátori ocenili kokardami 20 pretekárov v 7 vekových kategóriách.

Toto športové podujatie je súčasťou Zimnej bežeckej série, ktorú organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z. v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia v mesiacoch december, január a február ešte 3 ďalšie behy v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Hostiteľom nasledujúceho kola Zimnej bežeckej série bude golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici, kde sa okrem behu uskutočnia aj záverečné preteky v tomto roku pre všetkých priaznivcov nordic walkingu.

 Víťaz pretekov Štefan Sumerling preskakuje “kamenné záhradky”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuzana Šucová s trofejou “Pardubický TAXIS” v spoločnosti Marty Smrekovej a Zuzany Kartuskovej (2. a 3. Miesto v kategórii F40)

zuzana_sucova_s_trofejou


 

 

 

 

 

 

 
 

Ďalšie kolo Zimnej bežeckej série nájdete aj v našom kalendári

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights