.

Svet podujatí

.

Tesný súboj najrýchlejších

start_grand_tourNočná atmosféra, mrazivý vzduch, takmer 300 pretekárov na štarte a napätie až do poslednej chvíle. Aj o tom boli sobotňajšie preteky.

V sobotňajších nočných pretekoch Vertical Grand Tour a Zimnej bežeckej série sa na štart postavili v mrazivom počasí takmer tri stovky pretekárov. Polovica z nich smerovala z Tatranskej Lomnice na stanicu Štart v rámci Zimnej bežeckej série, pre dôležité body do celkového hodnotenia. Druhá polovica pretekárov – skialpinistov, bežcov a bežkárov smerovala po 4,5 km dlhej zjazdovke s prevýšením až 880 m na Skalnaté Pleso.

„Trať bola výborná, ale v hornej časti fúkal pomerne silný nárazový vietor, ktorý komplikoval dobeh pretekárov“, hovorí Róbert Gálfy organizátor Grand Tour.“Všetci to ale zvládli na výbornú“, dodal.

V rámci Grand Tour sa podarilo rozlúsknuť aj hádanku, kto bude najrýchlejší – bežec, bežkár alebo skialpinista. „Tentokrát vyhral skialpinista Matúš Danko s 38 sekundovým náskokom pred bežcom Matejom Petrovičom. “ približuje Gálfy. „Verím, že budúci rok to bude rovnako napínavé“, dodáva.

Tretie kolo Zimnej bežeckej série zamiešalo celkovým bodovým hodnotením, pretože sa na štart tentokrát postavil aj niekoľkonásobný víťaz Tatry Running Tour Vít Ryška, ktorý bol aj  teraz najrýchlejší. V ženskej kategórii dominovala  Zuzana Malachovská.

„Séria vyvrcholí 13.2.2016 posledným behom s názvom Grand Finále“ približuje Viera Halasová, organizátorka podujatia.“ Pobeží sa okruh od Grand Hotela Belelvue po zaujímavej trase cez Kalváriu. Verím, že uvidíme skvelé výkony rovnako ako počas celej série“, dodáva.

Na svoje si prišli aj diváci. Okrem možnosti vyviesť sa lanovkou až na Skalnaté Pleso si užívali aj pohľad na pohybujúceho sa svetelného hada zo svetiel čeloviek prekárov.

Preteky boli súčasťou celoročného kalendára športových podujatí  Tatry v pohybe pod záštitou Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.