.
.

Svet podujatí

.

Tradičný beh v Ivanke pri Dunaji


Prvou májovou nedeľou, už tradične v malebnej dedinke Ivanke pri Dunaji začal štvrtý ročník behu Ivanská 5 a pólka.
Na beh sa prihlásilo 350 beh žiadúcich občanov,ale aj bežcov so šíreho okolia.Dosť veľká účasť bola bežcov s Bratislavy, keďže Ivanka pri Dunaji, leží len kúsok od hlavného mesta. Medzi prihlásenými boli aj deti, ktoré zastupovali tu najmladšiu kategóriu a to presnejšie:Deti 1-5 rokov, Deti 6-8 rokov, Deti 9-12 rokov-chlapci a dievčatá, v každej kategórii zvlášť dievčatá a zvlášť chlapci.Hlavná kategória patrila dvestotrinásťim mužom a stotridsiatim ženám, ktorý sa museli popasovať s 5,5 km dlhou trasou po dedine a krajom miestneho jazera Štrkovka. Tí najlepší dosahovali krásne časy za ktoré im patrilo miesto na stupni víťazov. Pozrime sa teda na nich. Na prvom mieste skončil René Valent behajúci za klub Beháme.sk s časom 18 minút a 32 sekúnd.
Richard Duška pribehol len o dve sekundy neskor a preto mu patrí druhé miesto no a do tretice sa postavil na stupeň víťazov Tibor Kakas behajúci za športový klub MEMKO. Ženám sa taktiež dobre darilo a dosiahli rekordné časi. Zlato sa blišťalo na hrudi Škanderovej Janke s veselého klubu RunForFun s časom 21 minút a 30 sekúnd. So striebra sa tešila Zuzka Korotvičková,ktorej prvé miesto utieklo o 35 sekúnd.No a na záver si bronzový pohár odniesla Prekopová Petra. Víťazom srdečne blahoželám.
Udeľované boli taktiež poháre pre najmladšieho a najstaršieho bežca, takou domácou udeľovanou, kategóriou bola aj najrýchlejší Ivančan a Ivančanka. Poháre patrili tým ktorý si do kolonky klub napísali, že sú s Ivanky pri Dunaji. Kto vydržal do konca celého bežeckého podujatia, tak sa mohol tešiť s tomboli.Štartové číslo bolo zároveň aj tombolovým. Okrem mračien na oblohe to bol v skutku vydarení deň.
Kto sa tohto behu nezúčastnil, tak si môže do kalendára poznačiť budúcoročný beh.

Foto:Katarína Vašeková
Text:Marián Bartoš

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights