.
.

Svet podujatí

.

Trnavský novoročný beh – memoriál Ladislava Kmeča


Máme tu začiatok roka a sním spojené prvé bežecké preteky.
Medzi tie prvé a známe preteky v šírom okolí Trnavy patrí novoročný beh – memoriál Ladislava Kmeča. Tento beh bol druhým dejstvom Zimnej bežeckej trilógie. Išlo o 30. ročník týchto masových pretekov, ktoré debutovali 1.1.1988 v trnavskej rekreačnej zóne Kamenný mlyn. Pri zrode tohto behu stáli  Milan Belko, Ladislav Kmeč a Jaro Lieskovský.
Dnes túto úlohu zastupujú predstavitelia AŠK Slávia Trnava pod taktovkou Ondreja Puškára hlavného rozhodcu a športového riaditeľa Mariána Hammela. O podporu tohto behu sa postaralo aj mesto Trnava.

Nový rok priniesol čo sa týka počasia aj typickú zimnú scenériu do ulíc a uličiek tohto mesta. Mesto bolo zdobené námrazou, ktorá sa vyskytovala aj na chodníkoch, čo ale veľmi bežcov nepotešilo.

Beh sa začal ako to už tradične býva detskými pretekmi, na ktorých sa na štart postavilo 35 mladých atlétov, ktorí neváhali a vyrazili o 13 hodine a 45 minúte na 1,5 km okruh do ulíc Trnavy.
Okruh viedol vedľa divadla Jána Palárika, potom cez Bernolákov sad a vracal sa po Hlavnej ulici k trojičnému námestiu, kde bol pri stromčeku cieľ.
Hlavný beh, ktorý bol plánovaný na 14.hodinu mal 4 takéto kolá s celkovou dĺžkou 6 km.
Štart hlavného behu bol mierne posunutý kvôli technickým problémom, ktoré sa podarilo v krátkej dobe odstrániť a tak sa mohlo pokračovať. Na trať sa po zaznení štartového výstrelu vyrútilo 230 bežcov, ktorí prišli zabojovať o cenné body do celej trilógie.
Prvý do cieľa s bleskovým tempom dobehol včerajší víťaz Silvestrovského behu cez bratislavské mosty Marek Hladík.
S trinásťsekundovou stratou do cieľa dorazil druhý v poradí Jakub Valachovič a tretí Michal Puškár, ktorému sa viacej darilo v prvej ságe bežeckej trilógie.
Medzi ženami sa v cieli objavila ako prvá Renáta Šikulová „karpatská vlčica” taktiež víťazka prvej ságy, ktorá sa konala na štefana.
Druhou v cieli bola Martina Kanderová zo Slávie a tretia skončila Zuzana Pribulová zo Suchej nad Parnou
Perličkou na trati bol aj známy žonglér Milan Roskopf, ktorý počas celého behu žongloval s loptičkami.

Foto a text:Marián Bartoš

 Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights