.
.

Svet podujatí

.

Ukážka hrdinských povolaní v Ružinove: Spoznajme prácu policajtov, zdravotníkov a hasičov


V Ružinove sa uskutoční po prvýkrát udalosť s názvom „Hrdinovia v Ružinove“, 18. júna 2023 pred Domom kultúry Ružinov, Ružinovská 28 o 16:00 hod. Toto podujatie ponúkne obyvateľom a návštevníkom Ružinova jedinečnú príležitosť spoznať a oceniť prácu a odvahu miestnych hrdinov – policajtov, zdravotníkov a hasičov.

Na podujatí budú prezentované ukážky práce Útvaru zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava spolu so psovodmi, čím diváci budú mať možnosť vidieť ich zručnosti a schopnosti. Zdravotníci z Červeného kríža predvedú rýchlu zdravotnú pomoc v simulovaných situáciách, aby ukázali, ako sa starajú o naše zdravie v čase núdze. Dobrovoľný hasičský zbor Bratislava – Ružinov bude demonštrovať svoje zručnosti pri zvládaní rôznych požiarových situácií a ukáže, ako sú pripravení chrániť náš život a majetok.

Vrcholom podujatia bude koncert Hudba Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o 17:30. Bude to jedinečná príležitosť pre obyvateľov a návštevníkov Ružinova vychutnať si vynikajúce hudobné vystúpenie.

Hudba Ministerstva vnútra Slovenskej republiky plní v rámci rezortu úlohu protokolárneho a reprezentačného telesa. Účinkuje na všetkých oficiálnych akciách usporadúvaných rezortom, verejnými a vládnymi inštitúciami. Okrem služobného repertoáru a štandardnej literatúry pre dychový orchester tvoria podstatu ich koncertného repertoáru nové, moderné aranžmány diel starých majstrov, muzikálových a filmových melódií, skladieb swingového, bigbandového, ale aj rockového charakteru.

„Veríme, že toto podujatie pomôže posilniť dôveru medzi občanmi a našimi hrdinskými službami. Chceme si pripomenúť, že títo odvážni muži a ženy pracujú neúnavne, aby udržali naše mesto bezpečné a zdravé.“ CULTUS Ružinov, Richard Bednár.

Moderátorom podujatia bude Richard Vrablec, známy televízny a rozhlasový moderátor a osobnosť verejného života. Jeho charizma a skúsenosti prinesú energiu a zábavu do tohto podujatia.

„Je dôležité si uvedomiť, aký obrovský vplyv majú naši hrdinovia na naše každodenné životy. Chceme im poďakovať a ukázať, že si vážime ich neustále úsilie a obetu. Veríme, že podujatie Hrdinovia v Ružinove bude skvelou príležitosťou na posilnenie väzieb medzi našimi hrdinskými službami a obyvateľmi Ružinova,“ povedal starosta Ružinova, Martin Chren.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na sprievodné podujatia:
Prezentácia hasičskej techniky: Hasiči predvedú svoju techniku a vybavenie, ktoré používajú pri zásahoch a likvidácii požiarov. Budete mať príležitosť vidieť rôzne typy hasičských vozidiel a zariadení a dozvedieť sa viac o tom, ako hasiči bojujú proti ohňu a zabezpečujú bezpečnosť obyvateľstva.

Astro show v prenosnom planetáriu: Pre všetkých milovníkov astronómie bude k dispozícii prenosné planetárium, kde si budete môcť vychutnať úžasný vizuálny zážitok z vesmíru. Táto interaktívna show vám ponúkne možnosť preskúmať hviezdy, planéty a ďalšie astrálne objekty a naučiť sa viac o vesmíre.

Nafukovacie atrakcie: Pre deti budú pripravené nafukovacie atrakcie, ako napríklad skákacie hrady, šmýkačky a ďalšie zábavné hry.

Vstup pre verejnosť je zadarmo.

Podujatie „Hrdinovia v Ružinove“ sa koná v nedeľu, 18. júna 2023 pred Domom kultúry Ružinov, Ružinovská 28 a začína o 16:00 hod.

PROGRAM
16:00 otvorenie podujatia
16:15 Hasičská šou – Dobrovoľný hasičský zbor Bratislava – Ružinov
17:00 Útvar zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava
17:30 Hudba MV SR

Partnerom podujatia sú: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov, Rádio SiTy, Fragolino, a Astro Show.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk.

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights