.
.

Svet podujatí

.

Únia fitness centier Slovenska chystá štrajk, v pondelok ráno zablokuje vstup do Bratislavy!


Majitelia fitness centier sa rozhodli štrajkovať. V pondelok 25. mája 2020 ráno o 6:30 zablokujú členovia Únie Fitness Centier Slovenska vstup do hlavného mesta Bratislava. Dôvodom je ignorovanie súčasnej situácie 2300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20 tisíc pracovných príležitostí. Štrajkujúci majú v pláne odovzdať na Úrade vlády Slovenskej republiky petíciu OTVORTE FITNESS CENTRÁ, ktorú už podpísalo 11 tisíc priaznivcov.

Únia fitness centier Slovenska žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitness centier, a to s okamžitou platnosťou. Preto sa rozhodla usporiadať štrajk a v pondelok 25.5. 2020 o 6:30 zablokovať diaľnicu do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina. Majú k dispozícií 380 áut, ktoré na seba budú nabaľovať ďalších sympatizantov.

Aj napriek už vyše dvojmesačnej snahe stavovskej organizácie fitness centier Slovenska, vláda Slovenskej republiky stále mlčí. Začiatkom marca 2020 všetky prevádzky nariadením vlády uzavreli a odvtedy až dodnes sa situácia nezmenila. Napriek snahe predkladať návrhy na účinné opatrenia, či nefinančné kompenzácie zo strany Únie fitness centier Slovenska, sa nám nepodarilo zasadnúť za rokovací stôl s kompetentnými a hľadať riešenia. 

Vo svojich návrhoch máme pripravené opatrenia, ktoré berú ohľad na rizikové skupiny, štátny rozpočet či prenajímateľov, v priestoroch ktorých väčšina fitness centier na Slovensku sídli. Zrejme sme z pohľadu vlády nesplnili všetko, čo by kompromisné riešenie malo obsahovať a jednoducho nás odignorovali. No možno je v tom niečo iné, nakoľko fitness priemysel je niekoľkomiliónový obchod stále rozdelený medzi tisícky malých podnikateľov bez komerčných sietí. 

Bez ohľadu na dôvod ich konania sme nútení konštatovať, že stratiť 100 percent príjmu zo dňa na deň, na niekoľko mesiacov bez toho, aby sme videli východiská, je pre väčšinu majiteľov fitness centier na Slovensku likvidačné. Od 13. marca 2020 prešiel dlhý čas.  Mnohí z nás sú už na hranici krachu, pribudli nám obrovské dlhy, ktoré ovplyvnili životy tisícky rodín negatívnym spôsobom. Nielen majiteľov fitness centier, ale aj zamestnancov – trénerov, administratívnych pracovníkov a mnohých ďalších.

Pod váhou týchto faktov sme zjednotili našich členov, sympatizantov a fanúšikov kulturistiky a fitness a na pondelok na 6:30 ráno pripravujeme zúfalú akciu, aby si nás kompetentní konečne všimli. Máme v pláne zablokovať diaľnicu do Bratislavy, v úseku Zeleneč až Triblavina. Aj takto chceme na seba upozorniť. Následne máme v pláne odovzdať na Úrade vlády Slovenskej republiky petíciu OTVORTE FITNESS CENTRÁ, ktorú už podpísalo 11 tisíc našich priaznivcov. Žiadame v nej okamžité uvoľnenie nášho podnikania a znovuotvorenie fitness centier. S okamžitou platnosťou. 

Vysvetlenia epidemiológov nedávajú žiadny zmysel a nariadenie vlády vydané 21.5.2020 je úplne zmätočné. Argumenty ministra zdravotníctva o hyperventilácii, uzavretých priestoroch či zlej ventilácií jednoznačne poukazujú na veľmi slabé skúsenosti s našim druhom prevádzok, ako aj kolaudačných požiadaviek pre náš druh podnikania. Na rozdiel od kín, reštaurácii či iných prevádzok je identifikácia zákazníka bežnou súčasťou prevádzky fitness centra a epilogika premiéra v tejto oblasti silno zlyháva. 

Preto Únia fitness centier Slovenska zablokuje Bratislavu, odovzdá petíciu a zažaluje štát za diskrimináciu a porušenie ústavných práv. Svoju iniciatívu sme ochotní okamžite zastaviť v prípade, ak nás ústavní činitelia pozvú na vyjednávanie, ktoré nám dá okamžité riešenia,“ vyhlásil Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska

Únia fitness centier Slovenska združuje fitness centrá, kluby, personálnych trénerov a iné podnikateľské subjekty, ktoré podnikajú v oblasti fitness, personálneho tréningu a výživy. Viac informácií nájdete na www.ufcs.sk.

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights