.
.

Svet podujatí

.

V poradí ôsme pokračovanie akcie Hudba bez bariér bude tentokrát online!


Obľúbená benefičná akcia Hudba bez bariér bude tentokrát online! Do výnimočného podujatia na pomoc druhým sa 5, decembra zapoja Peter Bič Project, speváci Juraj Bača, Tomáš Buranovský, Chris Ellys, speváčky Karmen Pál-Baláž, Adéla Radimcová a dvojica Dennyiah. V poradí ôsme pokračovanie jedinečného podujatia organizuje občianske združenie PARASPORT24 a výťažok z koncertu opäť poputuje na správnu vec!

Hudba bez bariér bude! Pôvodnú akciu, ktorá sa mala konať 20. novembra 2020 v Špišskej Novej Vsi nahradí online forma. Večer plný hudby vypukne 5. decembra 2020 na sociálnych sieťach PARASPORT24.

„Pre online formu Hudby bez bariér sme sa rozhodli preto, aby sme nepretrhli niť našich podujatí. U nás totiž platí „cestu nájdeme, alebo si ju urobíme“. Stále platia zákazy, ale my vieme, že kultúra ľuďom chýba. Na náš projekt sme dostali grant od Ministerstva kultúry, a tak môžeme týmto spôsobom pomôcť. Aj niektorým ľuďom z hudobného priemyslu, ktorí zareagovali pozitívne. A tentokrát vlastne pomáhame na dve strany, online formou pre ľudí z pohodlia ich domácnosti,“ teší sa organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

Na online koncerte zahrá skupina Peter Bič Project, speváčky Karmen Pál-Baláž, Adéla Radimcova, hudobník Chris Ellys  a dvojica Dennyiah. Do akcie sa zapojí aj obľúbený herec a spevák Juraj Bača, ktorý s občianskym združením PARASPORT24 pravidelne spolupracuje.

„V čase, kedy sa dôvody na úsmev hľadajú ťažšie, je samozrejmosťou, že by si ľudia mali navzájom o to viac pomáhať. Projekt hudba bez bariér so svojou dlhoročnou tradíciou podporuje ľudí, ktorí by svojou láskou k životu a odhodlanosťou bojovať, mohli ísť príkladom mnohým. A to je aj dôvod, prečo som sa do neho zapojil. Okrem finančnej pomoci z kúpy vstupeniek na online koncert, je tým najkrajším darom pocit, že sa ľudia dozvedia o príbehoch, ktoré pre nich, tak ako pre mňa, môžu byť inšpiráciou pre ďalšiu prácu a dôvodom stať sa o niečo lepším človekom,“ neskrýva radosť Juraj Bača.

Slovenský hudobník a spevák Tomáš Buranovský, známy aj pod umeleckým menom Buranowski ani chvíľu nezaváhal a zapojil sa do Hudby bez bariér.

„V živote toho dostávame viac, ako sme si niekedy schopní si uvedomiť. Myslím si, že všetky tie bežné veci nie sú výsadami, ale najmä záväzkom voči tým, ktorí také šťastie nemajú. Preto sa veľmi rád zapájam do podobných projektov. Navyše som si pred pár týždňami prečítal neskutočný príbeh o Oľge Barbušovej, skvelej stolnej tenistke, bývalej svetovej jednotke. Takže mám k parašportu bližšie, než kedykoľvek predtým,“ vyznal sa Tomáš Buranovský.

            Na sociálnych sieťach PARASPORT24 je spolu takmer 30 tisíc ľudí, ktorí sa môžu priamo zúčastniť na online koncerte. Štartujeme v sobotu 5. decembra o 18:00 na https://www.facebook.com/search/top?q=parasport24

„Počas toho kým budeme prezentovať online formu Hudby bez bariér na našom youtube kanále PARASPORT24 a facebookovej stránke PARASPORT24, budú môcť ľudia posielať sms. A to v tvare PARA3 za 3 eurá alebo PARA5 za 5 eúr na číslo 8844. Tým prispejú akoby na vstupenku projektu. Samozrejme aj tento koncert bude pomáhať, priamo pri pozeraní sa ľudia dozvedia, akým spôsobom a komu,“ vysvetľuje Miroslav Buľovský.

Výťažok zo vstupného venuje organizátor už tradične na dobročinné ciele občianskeho združenia. PARASPORT24plánuje aj v novom roku pokračovať v dlhoročných projektoch, ďalej pomáhať a spájať skvelých ľudí.

„Korona nás neovplyvnila, len nám mierne zmenila plány. Našli sme si formu, ako urobiť každý z našich naplánovaných projektov. Paradoxne sme mohli vďaka dobrej práci vytvoriť aj dve pracovné miesta a do konca roka budeme môcť vytvoriť ešte ďalšie pracovné pozície,“ uzatvára vždy pozitívne naladený šéf PARASPORT24 Miroslav Buľovský.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com.

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights