.
.

Svet podujatí

.

V Tatranskej Lomnici odštartovali 4. ročník Zimnej bežeckej série


Vysoké Tatry sa stali počas víkendovej soboty dejiskom krosového bežeckého podujatia „Steeplechase Run“. Na 4. ročníku týchto pretekov padlo hneď niekoľko rekordov, predovšetkým účastnícky, ktorý prekonal hranicu 240 pretekárov. Padol aj teplotný rekord, na rozdiel od predchádzajúcich 3 ročníkoch sa pretekalo v mrazivom veternom počasí na zasneženom teréne.

Muži súťažili na 7km dlhej trase s 24 jazdeckými prekážkami, ženy mali trať v dĺžke cca. 4km, na ktorej museli zdolať 15 prekážok.

V náročných poveternostných podmienkach si s traťou najlepšie poradili Michal Rajniak z OCRA Slovakia a Patrícia Puklová z AK Steeple Poprad. Celkovo bolo ocenených 21 pretekárov v 7 vekových kategóriách dospelých.

Organizátori po prvýkrát pripravili v spolupráci s AO Tatry aj preteky pre deti, ktoré napriek mrazivému počasiu prilákali temer 50 účastníkov. Tí najmladší v kategórii do 11 rokov si zasúťažili na trase v dĺžke cca. 500m a 12-15 roční zabojovali o pódiové umiestnenia na 1km dlhej trase.

Toto športové podujatie otvorilo 4. ročník Zimnej bežeckej série, ktorú organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso. Zároveň je aj súčasťou projektu “Tatry v pohybe” – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov, v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry a so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia v mesiacoch december, január a február ešte 3 ďalšie behy v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Hostiteľom nasledujúceho kola Zimnej bežeckej série s názvom “NIGHT TRAIL” bude GRAND HOTEL BELLEVUE v Hornom Smokovci. V predvianočnej atmosfére sa bude bežať vo večerných hodinách za svetla čeloviek kombinovaný okruh mestom a lesným terénom.

V rámci 2.kola ZBS sa uskutočnia aj záverečné tohoročné preteky pre všetkých priaznivcov nordic walkingu.

Bližšie informácie:

Zimná bežecká séria 2016-2017: www.sportTATRY.sk

Výsledky 1.kola: http://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2016/226

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights