.
.

Svet podujatí

.

Veľká aprílová cena s lukratívnym obsadením


dostihy petrzalka zavodisko bratislavaPohľad na štartovú listinu dostihov 17. Veľkej aprílovej ceny (I. kat., 1800 m, 4+, 6400 €) musí potešiť oko každého náročného turfmana. Jedenásť mien príslušníkov stredoeurópskej elity sľubuje kvalitné a napínavé zápolenie. Zo starších harcovníkov je papierovo najtriedovejší maďarský „Kôň roka 2011“ Ostinato (dž. K. Kerekes), ktorý sa vlani v marci nestratil v Dubaji, na domácej budapeštianskej dráhe pri dvoch štartoch (vrátane Kincsem Díj) nenašiel premožiteľa a na jeseň zaknihoval veľmi cenné štvrté miesto v Gr. 3 Preis der Deutschen Einheit v Berlíne. Papierovou „dvojkou“ našich juhovýchodných susedov nie je nikto iný ako úradujúci maďarský „Kôň roka“, kobyla Seperate Opinion (I. Kozma), vlani triumfátorka Milleniumi Díj. Aj domáci tréneri však vytiahli silné kalibre: obhajcu minuloročného víťazstva Indy Jonesa (dž. J. Línek), najlepšiu staršiu kobylu Yuccu (dž. R. šara) a vlani úspešných protagonistov klasického ročníka Legionara (dž. Z. Šmida) a King of Marmalade (dž. M. Srnec). Z českých zástupcov môže vysoko zarúbať spoľahlivá Iceni Girl (M. Rigo).

Aj druhé najvýznamnejšie dostihy popoludnia, Memoriál Otta Suchovského (II. kat., 1400 m, 4+, 3300 €) majú početné a zaujímavé obsadenie. Štartovacie boxy do posledného miesta zaplnia kone zo štyroch krajín, medzi ktorými sa favorit hľadá ťažko. Výhodné štartové číslo a rozbehanosť by mohol využiť veľkokarlovický Sign of the Zodiac (dž. Z. šmida), hneď vedľa neho však budú v štartovacom zariadení stáť viacnásobne klasicky umiestnená Toyana (dž. J. Línek), víťaz Ceny Mysa Robinson Cruso (dž. R. Šara), francúzsky import Thunderball (dž. M. Srnec) či vlani maximálne efektívny Quick Dart (S. Georgiev). S nevýhodnými štartovými číslami sa budú musieť vysporiadať ďalšie domáce nádeje Biarritz (dž. Š. Budovič), Distant Rocket (T. Bitala) a Yordana (dž. J. Havlík).

Na programe je spolu sedem výlučne rovinových dostihov so štartom o 14:00 hod. Na záver opäť budú môcť tipujúci skúsiť šťastie stávkou na nemecké dostihy, tento raz to bude Listed z Berlína – Hoppegartenu Preis von Dahlwitz na štarte aj s Jozefom Bojkom. Pripravený je aj sprievodný program, pri ktorom si prídu na svoje najmä deti.

zdroj: www.zavodisko.sk

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights