.
.

Svet podujatí

.

Veľká fotogaléria z PowerFest 2016 v Trenčíne


Počas poslednej soboty v bláznivom mesiaci apríl to na letisku pod Trenčianskym hradom burácalo „mnohokoňovými“ motormi.
Konal sa tu prvý tohtoročný česko-slovenský šprintérsky šampionát áut a motocyklov v dĺžke 402m (1/4míle).
Letisko priam stvorené pre rýchle autá, ktorými sa to tu len tak hemžilo. Azda najviac koní pod kapotou skrývali tátoše s ktorými sa pohrala firma Profituning, ktorá sa zaoberá softvérovým zdvihnutím výkonu.
Vidieť bolo od nich autá:AUDI S2 (800+k), AUDI RS6 (750k),BMW 335xD (440k), AUDI 90 (430k), Seat Leon TDi (300k), Nissan Skyline GT-R (1000+k). 


Tieto autá bojovali v kategórii street, konkurentami im bol Nissan GT-R z Poľska, ktorý s výkonom cez 1000 koní im dal poriadne zabrať.
V najsilnejšej triede zas mohli diváci zazriet aj špeciál Chevrolet, ktorý svojimi 1000 koňmi priam trhal asfalt.
Prišli si na svoje aj milovníci ameríckých áut, tie sa tu zišli v hojnom počte. Objavili sa aj krásne kúsky, na ktorých si nejeden účastník trenčianskeho letiska mohol zrak nechať. Majitelia amerík si zasúťažili o najhlučnejší výfuk.
Nedá mi aj spomenúť Car Fans Cup 2016 – 1.kolo slovenského šampionátu (zraz a stylingová súťaž upravených a vzácnych áut, show&shine, cars and girls…) tu si tiež veľa ludí prišlo na svoje a tak isto aj majitelia lešteniek,ktorý si odniesli aj víťazné poháre za najkrajšie upravené autá.
Vcelku nabitý program počas celého dňa.
Deň sa ale poriadne naťahoval a finálové jazdi spolu so Superfinal sa jazdili pri západe slnka no ale dojazdili sa úspešne.

Viac info:www.ZRYCHLENIE.sk

Foto a text:

Marián Bartoš.

 

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights