.
.

Svet podujatí

.

Veľká galéria z ČSOB Zimná Séria – Slovakiaring


Nedeľný poludňajší deň na Slovakia Ringu privítal nadšencov športu. Nie takých ako by očakával, ale privítal priaznivcov behu, ktorí si prišli odskúšať okruh po vlastných. Konala sa totiž druha séria ČSOB marathonu – Ring Run. No a tak teda vymenili silné motory za silné srdcia, prezuli z kolies na tenisky a hor sa na štart.
Na štart sa dovedna postavila viac ako  päťstovka bežcov zo Slovenska a z okolitých krajín, na ktorích čakal zamrznutý a zasnežený asfalt okruhu. No ale statoční to chlapci, ktorí udržujú okruh v skvelej kondícii, odhrnuli značnú časť okruhu, aby sa lepšie bežalo.
Medzi priaznivcami behu sa objavili na okruhu aj dve šarmantné dámy, ktoré sa odhodlali odkráčať si okruh a to v podobe čím ďalej tým populárnejšieho Nordic Walkingu.
Medzi známymi bežcami sa objavil aj Team z Jojky, ktorý túto skvelú udalosť zachytil aj na kamery a so spoluprácou Huste.sk ponúkol divákom zábery na veľkoplošnej obrazovke a tak isto aj v online vysielaní.
Aby som sa vrátil k samotnému behu, tak sa bežalo na šiestich dĺžkových variantoch trate a to: 12 km, 6 km, 6 km Nordic Walking, 300 m, 600 m, 800 m. Posledné tri dĺžky patrili najmladším účastníkom behu.
Kategórii bolo dokopy 20. Rozdelených na rôzne trate.
A to: Muži 40-49 rokov, Muži 50-59 rokov, Muži 60 rokov a viac, Ženy 40-49 rokov, Ženy 50-59 rokov,Ženy 60 rokov a viac a plus hlavná kategória mužov a žien
Chlapci do 7 rokov, Dievčatá do 7 rokov, Chlapci 8-11 rokov, Dievčatá 8-11 rokov, Chlapci 12-15 rokov, Dievčatá 12-15 rokov

Kompletne výsledky behu nájdete TU:http://sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/1758?rid=1968

Spestrením dňa boli aj rôzne sprievodné podujatia, ako napríklad simulátor prevrátenia, simulátor šmyku – taxi jazdy na vozidle Peugeot 208 priamo v areáli na betónovom parkovisku/paddocku pri pretekárskych boxoch a k dispozícii boli aj dve vozidlá určené pre simuláciu pretáčavého šmyku na module Odtrhová plošina v Centre bezpečnej jazdy.

Viac informácii nájdete na stranke:https://www.bratislavamarathon.com
Na zaver sa chcem poďakovať organizátorovi behu za super športové podujatie a pozitívne naladeným bežcom prajem veľa odbehnutých kilometrov.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights