.
.

Svet podujatí

.

Vianočný turnaj v Trnave korisťou reprezentácie SZK


Už tridsiaty ôsmy raz bez jedinej odmlky sa v trnavskej športovej hale stretli na decembrovej konfrontácii mužské tímy v kimonách. Na Vianočný turnaj ich pozval tamojší Karate klub Slovšport.

Keďže rodný list vypísali domácemu priekopníckemu klubu v júni 1979, pri tridsiatej ôsmej turnajovej edícii dospelých družstiev sa zároveň oslavovali 40. narodeniny agilného karatistického subjektu. Účastníkov starostlivo pripraveného programu privítal čestný prezident SZK a zakladateľ koncoročného turnaja Tibor Mikuš.

V športovom zápase kumite obhájila minuloročné prvenstvo trojčlenná mužská reprezentácia Slovenského zväzu karate. Striebornú priečku obsadil výber Maďarska. O tretí stupienok sa rozdelili hostia zo Srbska a muži hostiteľského KK Slovšport.

Technických realizátorov dvanásťhodinového telovýchovného a spoločenského maratónu aj tentoraz viedla s riaditeľskou taktovkou Renáta Gašparovičová. Na šiestich tatami v ten deň súperila mlaď o medailové pocty v majstrovstvách SR. Išlo o súťaženie družstiev a jednotlivcov vo veku od dvanásť do dvadsať rokov. Najviac sa darilo dievčatám a chlapcom z bratislavskej Športovej školy karate. V rekordnej, takmer poltisícovej mase štartujúcich sa početným divákom predstavili najlepší aktéri z krajských kôl, kým mladí reprezentanti SR mali nomináciu do Trnavy zabezpečenú už vopred.

Neobíďme ešte jedno jubileum, tridsať rokov jestvovania Slovenského zväzu karate. Pri sviatočnej príležitosti boli v mestskej hale na Rybníkovej ulici ocenení viacerí obetaví činovníci, ktorí v tomto úpolovom športe zaznamenali obdivuhodné pôsobenie a výsledky.

Text: Jaroslav LIESKOVSKÝ

Foto: Marta ORSZÁGHOVÁ

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights