.
.

Svet podujatí

.

Víkend patril na Slovakiaringu autám série WTCC – 2. časť


Počas uplynulého víkendu sa na Slovakia ringu odohrávali nervy drásajúce súboje automobilov s celého sveta.
Konali sa tam totiž Majstrovstvá sveta cestných automobilov, známa séria WTCC a ETCC.Taktiež sa konal Suzuki Swift Cup,  Porsche 997 GT3 Cup a Lotus Elise Cup. Tieto zaujímave a najočakávanejšie preteky pritiahli počas troch dní na Slovakia Ring takmer 40 000 divákov a pretekárov z celého sveta.Divácky zaujímavými pretekmi boli súboje Suzuki Swift, kde sa išlo nárazník o nárazník do posledného kola.
Prišlo aj na malé kolízie a tak isto aj na autá mimo trate, ktoré sa našťastie zaobišli bez zranení.
No ale najviac očakávanými pretekmi bola hlavná kategória WTCC.
V otváracích pretekoch sa z víťazstva tešil Portugalčan Tiago Monteiro na Honde Civic, vedľa neho sa na stupienok víťazov postavil Maročan Mehdi Bennani na Citroëne C-Elysée WTCC no a tretie miesto obsadil britský pretekár Rob Huff, tímový kolega Monteira z Hondy.
V hlavných pretekoch sa to už vo veľkom štýle rozbehlo a počas dvanástich dramatických kôl sa na stupienok víťazov na prvé miesto postavil Argentínčan José María López na svojom zúrivom Citroene Total WTCC, z druhého miesta mu gratuloval Tiago Monteiro na Honde a tretí skončil Nicky Catsburg na Lade.
Počas pretekov od skorého rána prebiehalo mnoho sprievodných podujatí vo Fan Village WTCC zóne,kde si diváci užili zábavu a autogramiádu spomínaných pretekárov.
Záver motoristického dňa uzavreli preteky Porsche 997 GT3, počas ktorých si diváci mohli vychutnať skvelý zvuk motorov v týchto stíhačkách na kolesách.
Diváci ako vždy odchádzali obohatení o ďalší zážitok so Slovakia Ringu.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights