VTC Pezinok – Hit UCM Trnava 3:1 (16, 20, -24, 22) – Zlatý set 13:15
Zápas trval: 100 minút. Rozhodovali: A. Gerboc a M. Pivarček
/prvý zápas 0:3, 7. miesto obsadila Trnava, 8. Pezinok/
Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 12, Marjenková 18, Jelínková 29, Tereňová 12, Emma Erteltová 2, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 1, Kováčová 2). Tréner: J. Hančák.
Trnava: Snopková 3, Kostelanská 13, Režná 15, Šimková 14, Behúnová 7, Melišová 6, libero Plančíková (Kočišová 0, Doluda 8, Rusnáková 1). Tréner: P. Bernáth.
Posledný zápas a v ňom dramatický zlatý set rozhodol, že Hit UCM Trnava obsadil vo svojej nováčikovskej sezóne vo volejbalovej extralige žien konečné 7. miesto.
V odvete v Pezinku trnavčanky chceli potvrdiť solídnu formu v play off, ale VTC Pezinok sa na zápas veľmi dobre pripravil. Mladé hráčky Pezinka v prvom a druhom sete dominovali.
Hráčky okolo kapitánky Márie Kostelanskej robili príliš mnoho chýb na prihrávke a v obrane si nevedeli dať rady so smečiarkou Pezinka Jelínkovou.
V treťom sete hráčky Hit UCM Trnava po obmenení zostavy zlepšili všetky herné činnosti a vyhrali v dramatickej koncovke.
Zdalo sa, že nastal obrat, ale v závere štvrtého setu dominovali opäť domáce a zápas vyhrali 3:1. O konečnom siedmom mieste teda rozhodoval zlatý set do 15.
V úvode si družstvá strážili útok a stav sa posúval bod po bode. Následne však zablokovalli hráčky Pezinka trnavské útoky a viedli 8:5. Trnavčanky prehrávali i 10:7, ale neskladali zbrane a dokázali vyrovnať na 10:10. V závere sa podarilo zablokovať kľúčové hráčky a Hit UCM Trnava napokon zvíťazili tesne 15:13. O víťaznom bode rozhodla Lucia Behúnová paradoxne hráčka, ktorá si pri poslednom bode posledného zápasu v minulej sezóne pred rokom zranila koleno a do zostavy Hit UCM Trnava sa dostala iba pred mesiacom. Ukončenie sezóny majú „hiťáčky“ 7.5.2017 a 8.5.2017 sa predstavia na turnaji v plážovom volejbale v Centre plážových športov v Trnava na Slávii.
Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Do zápasu sme vstúpili vlažne. Pezinok bol perfektne pripravený a nedal nám zo začiatku zápasu šancu.
Prestriedali sme a zápas sa trošku vyrovnal.
V zlatom sete nám konečne vyšiel taktický zámer a súpera sme zablokovali, čo rozhodlo. Vybojovali sme 7. miesto, ktoré beriem ako odmenu za našu trpezlivosť.
Chcem sa poďakovať hráčkam a realizačnému tímu za sezónu. Budem na ňu rád spomínať, bola srdečná!“

Text: HIT UCM Trnava