.
.

Svet podujatí

.

Začala sa online registrácia na 25. ročník Majcichovskej desiatky


V nedeľu 1. marca o 12.00 h sa dá do pohybu hlavný pelotón 25. ročníka medzinárodného cestného behu na 10 km v uliciach Majcichova (okres Trnava). Kategórie mužov, žien, juniorov a junioriek budú piaty raz súperiť o putovný pohár prvého československého a európskeho kozmonauta Vladimíra Remeka, ktorému patrila rola čestného štartéra Majcichovskej desiatky tri razy (2011, 2012, 2013).

Organizátori M-10 aj tentoraz použijú elektronický časomer. Na oficiálne certifikovanej, rovinatej trati sa dajú zabehnúť rýchle výkony. Registračný link, súčasť propozícií, je už spustený. Online prihlasovanie možno využiť najneskôr do 26. 2., prípadne do „vypredania“ všetkých 500 štartových čísiel. Sú určené desiatkarom: výkonnostným vytrvalcom aj masovým vyznávačom džogingu, začiatočníkov nevynímajúc. Podmienkou pre zaradenie majcichovského výkonu každého bežca do rebríčkov, vrátane medzinárodných, je uvedenie klubovej príslušnosti alebo bydliska vo výsledkovej listine M-10. Okrem finančných odmien chystajú Majcichovčania už tradične okolo sto hodnotných vecných cien do pretekárskej tomboly. Na rámcové súťaže žiactva, so začiatkom o 10.00 h, sa prihlášky vopred neposielajú.

Štartový poplatok uhradia vopred prihlásení aktéri hlavného behu na 10 km až 1. 3. pri registrácii v kultúrnom dome. Riaditeľstvo 25. ročníka Majcichovskej desiatky má na zreteli, že vytrvalcom môže v účasti zabrániť ochorenie, zranenie alebo iná nečakaná príhoda.

Štáb pretekov pracuje pod vedením starostu obce Tibora Mareka a technického riaditeľa Milana Kraica. Usporiadatelia zabezpečia bezplatnú autobusovú prepravu bežeckých záujemcov z Trnavy do Majcichova a späť. Odchod spred trnavskej železničnej stanice bude prvú marcovú nedeľu o 10.30 h, návrat po skončení dekorovania laureátov M-10 v tamojšom kultúrnom dome.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights