.
.

Svet podujatí

.

Zimné a letné športy si podali štafetu na Liptove


248 športovcov, profesionálov aj amatérov si v sobotu 16.4. podalo štafetu na Liptove v rámci prvého ročníka štafetových pretekov Liptov Ride 2016. Presne o 9:00 hod ráno vyštartovali hromadným štartom bežci 52 zaregistrovaných tímov z Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Ich 15 kilometrová trasa pokračovala cez Ploštín do Demänovskej doliny až k druhému stanovištu predávky štafety na Záhradkách v lyž.stredisku Jasná, kde štafetu preberali skialpinisti. Najrýchlejší skialpinista Jozef Hlavčo stihol výšľap na vrchol Chopku za 44 minút. Na Chopku už čakali pripravení freerideri, ktorí svoje jazdy predviedli v Meteorologickom žľabe do Lukovej doliny, predrali sa kosodrevinou, prebehli lesom a zlyžovali naspäť na Záhradky za cyklistami, ktorí okamžite vyrazili na svoju 22 kilometrovú trasu zo Záhradok späť na areál vodného slalomu. Posledné napínavé chvíle zabezpečili kajakári, ktorí na tichej aj divokej vode predviedli svoje jazdy a niektorí vďaka bodovým penalizáciám ešte premiešali finálne poradie. Vedúci tím pretekov to ale neohrozilo, od začiatku viedli Rýchle šípy (v zložení Žiška, Danko, Didek, Hálik, Remetei), ktorí s 15 minútovým náskokom zaslúžene vyhrali a v cieli sa objavili už 5 minút pred 12 hod.

Liptov Ride mal pripravený zaujímavý program aj pre divákov. Chillout zónu s Tuli vakmi, 600 vypražených chlebíkov a knedlíkov vo vajíčku, voňavú kávu z miestnej pražiarne kávy, guláš a liptovské pivo, foto momentky z pretekov od Martina Fševeda Žilku a jeho fototímu. Neroztopil sa ani 4 metrový snehový jánošík-snehuliak, na ktorého celý deň piekli slnečné lúče.

Liptov Ride 2016 – prvý na svete, vyšiel organizátorom svetovo. Tímový duch, športové a regionálne nadšenie a skvelá atmosféra sa spojili a priniesli športovcom aj divákom nezabudnuteľné zážitky.

„V sobotu stovky športových nadšencov a fanúšikov ukázalo a pochopilo, že ku šťastiu nám stačia blízki ľudia, príroda a šport. Všetci členovia tímu a ľudia, ktorí nám pomáhali dokázali, že aj z ničoho sa dokáže zrodiť krásna akcia, z ktorej si ľudia odnášajú krásne spomienky. Veľmi si vážime všetkých, ktorí nám prejavili dôveru. Velká vďaka športovcom, divákom a v neposledom rade sponzorom, bez ktorých by nikdy takáto akcia nemohla vzniknúť. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, kedy sa opäť všetci spojíme a užijeme si príjemnú atmosféru na Liptove. Verím, že Liptov Ride motivoval mnohých športovcov vyskúšať nové športy a bolo z neho cítiť energiu.“ zhodnotila organizátorka Liptov Ride Katarína Guothová.

S prípravami pomáhalo viac ako 90 dobrovoľníkov. Medzi zaregistrovanými tímami boli aj dvaja jednotlivci, ktorí sa rozhodli, že skúsia prekonať sami seba a prejsť všetkých 5 disciplín individuálne. Zastúpená bola aj zahraničná účasť a to jeden český tím. Uvidíme koľko národností sa stihne zaregistrovať v budúcom ročníku, na ktorý sa tešíme už teraz! Organizátori Liptov Ride ďakujú sponzorom a dobrovoľníkom za pomoc pri plnení športového sna a vytvorenie nových pretekov, ktoré majú skvele našliapnuté stať sa na Liptove jarnou športovou tradíciou.

Foto a text: Liptov Ride

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights