.
.

Svet podujatí

.

Supercrossová trať v košickej Steel Aréne privíta adrenalínovú show


Po šiestich mesiacoch príprav sa zajtra uskutoční druhý ročník EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016. Záver príprav bol skomplikovaný nečakaným výpadkom niektorých jazdcov kvôli zraneniam ale i nepriazňou počasia. Staviteľ trate, Ján Brabec /CZE/ sa k tomu vyjadril ako k veľkej výzve využiť 2 dni na premenu ľadovej plochy na supercrossovú trať. „V priebehu 48 hodín potrebujete priniesť na ľadovú plochu zimného štadiona 1500m3 hliny, vyformovať ju pomocou ťažkej techniky do roliet, skokov a to všetko tak, aby boli dodržané prísne bezpečnostné štandardy FIM. Ešte väčšia výzva to však je, ak presne v deň, keď si pre hlinu idete, začne pršať, všade naokolo sú záplavy a hlina je neuveriteľne mokrá. Počasie si však nevyberá a my sme si museli vyhrnúť rukávy a improvizovať. Našťatie šťastena pri nás stála a v Steel Aréne stojí jedna profesionálna supercrossová trať. Zatiaľ ani nechcem myslieť na proces rozoberania po akcii“ sú slová Jána Brabeca.

Počasie nie je jediné, ktoré dokáže na poslednú chvíľu prekvapiť. Ľudský faktora je vždy rizikový, najmä ak do Košíc mieria špičkový jazdci, ktorých každodenných chlebíček je jazdenie a trénovanie.
„Človeku až stuhne krv v žilách, keď mu zazvoní telefón a z druhej strany zaznie správa: Charles nepríde, na pretekoch nešťastne spadol a teraz ho čaká operácia. Nezostáva iné, len veriť, že jazdec sa skoro uzdraví, no je tiež jazdné, že košické preteky nestihne. Keby jeden, ale v poslednom týždni sa nám takto zranili traja. Náhradníci sa síce potešili, že prišiel ich čas, no my sme sa s výzvou popasovali ešte inak. 8000 divákov v Steel Aréne si zaslúži to najlepšie a tak sme oslovili napr. niekoľko násobného majstra Slovenska a Čiech v motocrsse, Mareka Sukupa, výborného Francúza Pierra Rosseaua či Taliana Fabia Ferariho.“
Víťazi si rozdelia až 7000 eur, ktorí na to majú?
Medzi jednoznačných favoritov EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16 patrí druhý juniorský vicemajster sveta MX2 a súčasne 4. najlepší supercrossový jazdec v Európe 2016, 28 ročný Čech Filip Neugebauer. Konkurovať mu bude Estónec Gert Krestinov, ktorý sa pýši svojím umom jazdenia v piesku, kde vyhral niekoľko MXGP a titulmi majstra Estónska aj druhého vicemajstra Anglického motocrossu. Karty môžu zamiešať aj dvaja mladí supercrossoví jazdci z Francúzska, ktorí si počínali v uplynulých sezónach na nemeckom aj francúzskom SX šampionáte veľmi sľubne, Théo RoptinRobin Kappel. Nezabúdajme ani na slovenského jazdca, Juraja Popovicza, ktorý bol najlepším juniorským motocrossovým jazdcom na Slovenku v rokoch 2011 a 2012, vyhral Stredoeurópsky pohár juniorov v katergórii MX2 (2011) a bol aj vicemajstrom Slovenska v motocrosse v kategórii MX2 (2013). „ Jazdci sú kvalitní a preto aj Slovenská motocyklová federácia SMF poskytla svoju plnú súčinnosť. S promotérmi slovenského supercrossu spolupracujeme, naši technici a časomerači budú pri technickom preberaní a aj na trati počas podujatia. Taktiež sme túto udalosť pridali aj do medzinárodných kalendárov FIM Europe Open, čím sme jej dali punc vážnosti a záruku kvality a dodržiavania bezpečnostných štandardov. Sme radi, že práve na Slovenku sa už po druhý krát podarilo zorganizovať takéto podujatie.“ povedal Ľuboš Löffler, viceprezident SMF pre komisiou TPM (terénne preteky motocyklov).
Trojhodinová show v réžii Sorry we can
Od 18.00 do 21.00 sa o zábavu v Steel Aréne postarajú DJ EKG, EGO, tanečnice Grimmy, pyrotechnická show či interakcia s publikom, kde sami diváci budú môcť udeliť „divokú kartu na postup“ či rozhodnúť o tom, kto skočil najlepší whip a získa 500 eurovú prémiu. Programom Vás budú moderátorsky sprevádzať: Radka Kovaľ Mazáková a Ján Žgravčák.  „Veľmi sa teším, že som si mohol plniť moje kreatívne, niekedy pekne uletené, nápady. Nechcem prezrádzať, ale diváci sa dočkajú napríklad historicky prvej spolupráce DJ EKG a rappera EGA, ten do arény prifrčí na zapálenej ohnivej motorke….a podobne. To ani nehovorím o svetelných rampách, pyrotechnickej show, pri ktorej budú plamene šľahať do 10 metrových výšok či o led paneloch na dokreslenie celej atmosféry. Kto príde určite neoľutuje – bude to show, ktorej sa nekládli limity.“ prezradil režisér Roland Vraník zo Sorry we can.
Program EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16
SOBOTA 13.2.2016
10:00 – 11:00 registrácia jazdcov v Hoteli ROCA
11:00 – 11:30 technické preberanie motocyklov (Steel Aréna, Nerudova 12, Košice)
11:45 – 12:00 Rozprava jazdcov
12:10 – 13:30 oboznamovací tréning
13:40 – 15:50 meraný tréning
15:00 – 17:00 PRESTÁVKA
17:00 Otvorenie Steel Areny pre verejnosť
18:00 Začiatok EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016 – moderuje Radka Mazáková a Ján Žgravčák
22:00 After party v Noise aréne v Košiciach
23:00 Autogramiáda jazdcov v Noise Aréne na After party

Predpredaj lístkov a Monster Energy truck v centre Košíc
Lístky na najdynamickejšiu motoudalosť roka, EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16, si ešte stále môžete kúpiť v sieti Ticketportal (www.ticketportal.sk), v sieti Eventim ( www.eventim.sk ) alebo cez oficiálny web podujatia www.supercross.sk
Navyše fanúšikovia majú jedinečnú príležitosť získať lístky dnes od 14:30 do 17:00  a zajtra od 12:00 do 15:00 ZADARMO, ak stretnú Monster truck v centre Košíc. Je to jedinečná šanca pre tých, ktorí si dajú námahu a vyrazia hľadať do centra Košíc čierno – zelený Monster truck  a od Monster Energy a ATV teamu dostanú lístky priamo na mieste.

Nezabudnite sledovať novinky, dopĺňanie štartovacej listiny či akcie na kúpu lístkov aj na facebooku: Supercross Slovakia (https://www.facebook.com/Supercross-Slovakia-1545115929062412/timeline/)

Foto: Veroniky Kaňuková

Video zo stavby trate

 

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights