.
.

Svet podujatí

.

Festival TOPFEST oslávil 20 rokov na troch pódiách s kapelami Bullet For My Valentine, Mirai aj Alkehol!


TOPFEST oslávil 20 rokov návratom na domovskú scénu do areálu Zelená voda. Fanúšikovia si vychutnali hudbu, skvelú gastrozónu, kúpanie aj stanové mestečko priamo v areáli. Headlinermi jubilejného 20-teho ročníka boli Bullet For My Valentine z Veľkej Británie, kanadské trio Danko Jones či KISS Forever Band z Maďarska. Areál roztancovali českí obľúbenci Mirai aj rocková Doga a Alkehol.

Brány jubilejného 20-teho ročníka sa otvorili v piatok a pre všetkých fanúšikov dobrej hudby boli pripravené tri pódiá. Šou na hlavnom stage-i odpálili kapely Wasabi Cirkus, Palec a Rust2DUst a Zverina. Potom už areál roztancovala kapela HEX a jej hity V piatok podvečer, Keď sme sami či novinka Pomaranče. Veľký úspech u fanúšikov mala hardrocková kapela Doga z Karvinej. Moravskí rockeri tento rok oslávili 35 rokov na scéne.

„Toto je pre Dogu štvrtý TOPFEST. Fanúšikovia museli vydržať pozerať sa na nás za denného svetla, čo nie je úplne ideálny stav. Ale bolo to super, atmosféra bola skvelá. Obdivoval som fanúšikov, že v tom teple vydržali a skákali spoločne s nami,“ tešil salíder Roman Izaiáš.

            Na druhom pódiu s názvom Lake stage odpálili koncerty skupiny Marlett, Four Faces, The Crownies, Vadim polke Blavy, Madam Royal, The Youniverse či Ventil SK. Bratislavská kapela Slobodná Európa rozvášnila publikum s hitmi Analýza, Pes či Relatívny pokoj.   

„My chodíme na TOPFEST od úplných začiatkov. Zelená voda je s našou kapelou spojená už dávno, naši kamaráti tu mali vodné bicykle a my sme tu v 90-tych rokoch často žúrovali. TOPFESTu želáme všetko najlepšie, teraz po covide a v tejto ťažkej dobe najmä to, aby prežil,“ zaželal festivalu Whisky zo Slobodnej Európy.

         Headlinerom prvého večera bola britská formácia Bullet For My Valentine. Štvorčlenná kapela z waleského Bridgendu na čele s gitaristami Matthewom Tuckom a Michaelom Pagetom zahrala hodinový set a fanúšikovia si zaskákali na skladby Tears Don’t Fall či No More Tears To Cry. O polnoci prišla na pódium prešovská skupina Heľenine oči, ktorá je zárukou zábavy. Večer na hlavnom pódiu uzavreli kapely Strespez a Smola a Hrušky. Lake stage rozparádila jedna z najlepších KISS revivalov na svete– maďarský KISS Forever Band z Budapešti.

Výborná atmosféra vládla na Zelenej vode aj na druhý deň a spokojní boli opäť fanúšikovia viacerých žánrov – pop, rock, hardrock aj metal. Program na hlavnom pódiu odštartovali kapely Ychabods, Signum Regis. Hity Lietaj, dýchaj, buď a Malý princ predviedla žilinská skupina Aya, ktorá oslávila 30 rokov na scéne.

„Pre nás je toto druhé vystúpenie na TOPFESTe. Vychutnali sme si výbornú festivalovú atmosféru, ľudia boli skvelí. Držíme festivalu palce, aby vydržal. Pretože v tejto dobe organizovať takúto skvelú akciu je veľmi ťažké,“ zaželal TOPFESTu spevák Boris Lettrich.

Viacnásobným hosťom na festivale bola pražská skupina Alkehol. U publika mali ohlas skladby Pijeme s láskou, Na zdraví, O chlastu či Buráky.

„Hráme tu dlhé roky a radi, TOPFEST bol vždy dobrý. Ľudia boli perfektní, počasie dobré, prostredie výborné, takže super. Bol by som rád, keby Alkehol spolu s TOPFESTom oslávili aj jeho 40-te výročie,“ s úsmevom povedal gitarista Ota Hereš.

Celý areál roztancovala jedna z najúspešnejších českých skupín Mirai. Sympatickí chalani z Frýdku-Místku na čele so spevákom a gitaristom Miraiom Navrátilom predviedli skvelú šou, v ktorej nechýbali konfety, ohne ani plavba na jahodových člnoch nad hlavami fanúšikov. Všetci si zaspievali hity Vedle tebe usínám, Chci tančit, Yahoda, Otchi a Když nemůžeš, tak přidej. Kapela vzdala hold Slovákom a zahrala známy hit Paľa Haberu Je to vo hviezdach.


„Bolo to absolútne prekrásne, určite sa na budúci rok na jar vrátime. Dnes sme úplne nevedeli, čo čakať, TOPFEST je rockovejší a my sme tomu náš playlist jemne prispôsobili. Ale ľudia boli famózni. Cítil som podporu česko-slovenského bratstva, bolo to pre nás veľmi dobré a budeme tu radi hrať častejšie,“ neskrýval radosť Mirai Navrátil.

Na hlavnom pódiu sa ešte predstavili kapely No Control, Bullet Holes a Romy a bratislavská Karpina. Laka stage patril druhý deň skupinám Tri groše, Mofokiller, Asenth, Malý pirnc, Rebelsky, Patriarcha aj speváčke Lere. Od roku 2015 je súčasťou TOPFESTu aj spolupráca s Rockovou maturitou a s najväčšou českou súťažou kapiel Skutočná liga. Tretie pódium RUNWAY STAGE tak prinieslo ponuku všetkých rockových odnoží a spolu 24 kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Na TOPFESTe nechýbala funzóna, detské zóny a štedrý výber stánkov s občerstvením a suvenírmi. Všetky informácie nájdete na www.topfest.sk alebo na facebookovej stránke TOPFEST.

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights