.
.

Svet podujatí

.

14. ročník Carat Tuning Party


Počas uplynulého sychravého júnového víkendu sa na Piešťanskom letisku konal 14. ročník Carat tuning párty.
Tento ročník bol prevrátený na hlavu, takto sa o ňom vyjadril aj organizátor zrazu. Bolo naozaj tomu tak. Šprinty sa jazdily na opačnej strane pristávacej letiskovej dráhe, tam kde bol po minulé roky koniec šprintérskej drahy.
Tak isto aj drifty boli na inom mieste a rozdelené na dve trate. Veľké plus organizátorovi za takéto umiestnenie a vytvorenie tak väčšej možnosti pre jazdenie profi a amatérskych driftérov.
Veľkou zmenou prešlo aj umiestnenie hlavného pódia. To sa nachádzalo kúsok pri vstupe peších návštevníkov.
Motorizovaní účastníci to mali o trošku ďalej z campu, ale zato vítanejšie to bolo pre návštevníkov, ktorí si chceli ísť večer skôr ľahnúť a neboli tak rušení hlasnou hudbou.
Hudobno-motoristický zraz bol počas troch dní nabitý programom, ktorý už tradične začínal v piatok otvorením brán letiska Piešťany.
Počas piatkového večera neodmysliteľne patrila súťaž miss CTP sprevádzaná vystúpeniami interpretov ako Shomi, Kelso, MegaM, Tono S, Momo a zlatý klinec večera Kontrafakt. Na záver a do skorého rána sa o dobrú muziku postaral Hajtkovič.
V sobotné ráno a popoludnie ožili aj motoristické srdcia nejedného fanúšika rýchlych áut.
Na šprintérskej dráhe sa odohralo 2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu MSR2017.
Šprinty sprevádzali nečakané komplikácie. Na trati rozliata nafta, výpadok ozvučenia a do toho všetkého dážď, ktorý znásobil komplikácie.
Riaditeľovi preteku nezostalo nič iné, ako pretek ukončiť. Žiaľ aj takto vie počasie potrápiť.
Lepšie to vyzeralo na driftérskej dráhe, kde práve prebiehali kvalifikácie na nedeľný pretek West lake Drift Cup 2017.
Núdza o pretekárov nebola a tak sa diváci mohli tešiť z hojnej účasti našej driftérskej špičky.
Hneď za pódiom sa nachádzalo stanovisko MotoTv show. Špičkový slovenskí kaskadéri na motocykloch a štvorkolkách tu predviedli to najlepšie zo svojho umenia.
O kúsok ďalej od adrenalínových show sa mohli účastníci zrazu pokochať krásnymi autami na parkovisku Car fans cup. Obdivovať sa tu dalo viac ako 50 tuningovych automobilov z celého Slovenska.
Sobota bola nabita ako sa patrí. Po utíchnutí motorov sa na večer rozoznelo hlavné pódium, na ktorom vystúpili hip-hoperi Zverina, Majself, Tafrob a iní. Najočakávanejši však boli SEPAR & DMS
Medzi vystúpeniami nechýbalo ani finale RESTART FREESTYLE BATTLE.
Záver trojdňového hudobno-motoristického festivalu patril spomínanému drifterskému preteku.
Takýto bol štrnásty ročník Carat tuning party.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights